Процеси довкола видобутку сланцевого газу в Україні дуже нагадують ті, що відбувались свого часу в США, вважає фахівець з енергетичних питань Ірина Лендел. «І тут, і там – інформаційна війна. Кому це вигідно: тому, хто не хоче, щоб Україна диверсифікувала свої джерела енергії», – сказала вона.
На громадському обговоренні проекту угоди про розподіл вуглеводнів у Львові експерт зауважила, що вигідна інформаційна війна тим, хто бореться в Україні за ринок збуту.
Ірина Лендел сказала, що екологічні ризики у видобуванні сланцевого газу є. «Звісно, якщо зберігати технологію, вони підвищуються... Але також є економічні переваги, ріст зайнятості у нафтогазовій промисловості. Звісно, не одразу, але є збільшення. Не потрібно ілюзій».
Вона сказала: «Хоча в Україні й добувають природний газ, однак країна імпортує половину газу, який споживає. Ми можемо колись стати економічно незалежною країною, але не треба робити ставку лише на газ».
З її слів, відпрацьована вода зі свердловин при видобутку сланцевого газу, зберігається у відкритих басейнах, але зараз це робить і низка українських компаній.
«Є певні міфи та недоговорені речі. Є міф, що в Україні треба зробити стільки свердловин, що буде сплюндровано землю, що заберуть сільськогосподарську землю. Насправді, треба обрахувати, скільки газу Україні треба для диверсифікації пакету споживання енергії, а вже тоді визначитись, чи хочемо продавати газ, якщо буде виявлено потрібний об'єм газу», – сказала Ірина Лендел.
Вона розповіла, що за останні 3,5 роки в США зроблено стільки свердловин, що 46% газу для споживання американців становить саме сланцевий газ. «Продуктивність свердловин сланцевого газу набагато вища, ніж звичайних свердловин... 98% свердловин сланцевого газу – продуктивні», – сказала експерт.
Зазначимо, завтра на сесії Львівської облради мають розглядати проект угоди про розподіл вуглеводнів. На попередньому сесійному засідання депутати не розглядали проект угоди про розподіл вуглеводнів на Львівщині, мотивуючи тим, що лише 13 вересня облрада отримала її новий проект на 270 сторінках.
Тим часом депутати Івано-Франківської обласної ради на сесії 20 вересня підтримали оновлений проект угоди про розподіл продукції з компанією "Chevron", дозволивши розробку Олеської газової площі. До підписання угоди узгодити її проект повинна також і Львівська облрада.
Як повідомляв ZAXID.NET, термін укладення угоди з Chevron продовжили до 24 листопада.
Раніше прем’єр-міністр Микола Азаров розкритикував Львівську й Івано-Франківську обласні ради за зволікання з розробкою видобутку сланцевого газу, пригрозивши підняти ціну на газ.
Проект Угоди про розподіл вуглеводнів, що планують видобувати у Львівській області, виклали в Інтернеті. Тож користувачі мережі зможуть висловити свої пропозиції і зауваження щодо цього питання.