Прожити на ₴2,5 млрд

Від податку на нерухомість у Львові планують отримати ₴2,8 млн

18:33, 13 січня 2015

Міський бюджет, який планували розглянути на сесії у четвер 15 січня, ймовірно не буде прийнятий цього тижня. Про це свідчить заява голови постійної депутатської комісії з фінансів та планування бюджету Яромира Самагальського, який стверджує, що у депутатів надто багато питань до головного фінансового документа міста. Натомість чиновники закликають не зволікати з його прийняттям.   

Розділились думки депутатів та чиновників і в більш глобальному питанні – відбулась чи не відбулась в Україні податкова реформа в частині її децентралізації. Директор департаменту фінансової політики ЛМР Олег Іщук переконаний, що так. Натомість його опонент з дипкорпусу Самагальський вважає, що ні. Про це вони заявили під час дискусій на громадських слуханнях щодо основних показників загального фонду міського бюджету на 2015 рік, які відбулись сьогодні, 13 січня, у міськраді Львова. 

Під час слухань Олег Іщук представив основні показники дохідної частини бюджету. Згідно з проектом, дохідна частина львівського бюджету на 2015 рік становитиме 2,44 млрд грн. З них майже 900 тис. – це державна дотація на фінансування шкіл та лікарень. Видатки – 2,52 млрд грн (з урахуванням державного фінансування шкіл та лікарень).  

Нагадаємо, згідно з новим бюджетним кодексом, до місцевих податків та зборів, які значною мірою формуватимуть дохідну частину бюджету, добавлено два нових податки – акцизний збір від обсягу реалізації алкоголю, тютюнових виробів та палива та податок на нерухомість від’ємну від земельної ділянки.

Саме ці податки викликають на сьогодні найбільше дискусій. Насамперед через те, що їх розмір мають право встановлювати органи місцевого самоврядування. Вже до 1 лютого депутати повинні проголосувати та затвердити ставки місцевих податків. Цього вимагає чинне законодавство, але чітких пояснень і методології наразі немає.

Є лише граничні норми. Так, акцизний збір з обсягів продажу тютюну та палива не може перевищувати 5%, але може бути меншим. Щодо податку на нерухомість, то він повинен стягуватись з квартир площею понад 60 кв.м та будинків понад 120 кв.м, а його розмір не повинен перевищувати 1% від вартості майна. Але, знову ж таки, може бути меншим.

Як розповіла директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич, лише сьогодні під час селекторної наради для  керівників управлінь за участі прем’єр міністра та міністра фінансів, були дані деякі роз’яснення щодо встановлення місцевих зборів. Наприклад, тепер відомо, як будуть сплачувати податок на нерухомість юридичні особи – до 20 лютого вони повинні подати декларації до фіскальної служби, в яких вказати розмір наявної нерухомості, і саме ДФС буде стягувати його рівними частинами. Щодо фізичних осіб, то чітких роз’яснень немає.    

Проте попередньо в дохідну частину бюджету вже заклали, що у 2015 році планують отримати від податку на нерухомість 2,8 млн грн. Суми акцизного збору не зазначені. Загалом місцеві  податки та збори, а це також єдиний податок, транспортний збір та збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір, орендна плата за землю, земельний податок повинні принести місту дохід у розмірі 439,1 млн грн. Наскільки зміниться ця цифра буде відомо найближчими днями.

Нагадаємо, кілька міст Львівської області вже відмовились від введення податку на нерухомість.