П’ятеро членів НСНУ вийшли з партії, щоб не бути політичною тінню БЮТ, - політолог Володимир Цибулько

13:35, 20 лютого 2008

"Це превентивна реакція на безвольне дрейфування у бік БЮТ. "Наша Україна" через групу "Народна Самооборона" стала політичною тінню БЮТ. Жодної ініціативи лідери фракції не проявляють і є бар’єром на шляху побудови у парламенті прагматичної комунікації", - заявив ZAXID.NET політолог Володимир Цибулько, коментуючи вихід п’ятьох нардепів з НСНУ.

Політолог вважає, що дії п’ятьох вихідців з лав НСНУ були спрямовані персонально на кількох лідерів фракції і побудову ієрархії у ній таким чином, що навіть засновники БНУНС не завжди можуть реалізовувати свою позицію. Неможливість досягти діалогу через переформатування коаліції та намагання впливати на деяких депутатів у авторитарний спосіб, на думку В.Цибулька, призвела до пошуку іншої форми діалогу - з кожним депутатом зокрема.

Політолог каже, що в результаті, хоча коаліція де-юре залишиться, де-факто депутати голосуватимуть більш прагматично.

"Переформатування коаліції, як юридичного процесу, чекати годі, зате вихід може бути знайдений інший - це перехід в режим індивідуального голосування. Таким чином можна буде зібрати потрібну кількість голосів для того чи іншого голосування. Тоді формально існуватиме більшість і опозиція, але неформально голоси ділитимуться зовсім по-іншому", - резюмував Володимир Цибулько.

Довiдка ZAXID.NET

П’ятеро народних депутатів з фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" та заступник голови Секретаріату Президента оголосили про свій вихід з політичної партії Народний Союз "Наша Україна". Як повідомляє інформаційний сайт RAZOM, це Роман Безсмертний, член Політичної ради партії, заступник голови Секретаріату Президента України, Михайло Полянчич, голова Центральної контрольно-ревізійної комісії партії, народний депутат України, Ігор Кріль, заступник голови партії, народний депутат України, Віктор Тополов, член Президії партії, народний депутат України, Оксана Білозір, член Політичної ради партії, народний депутат України, Василь Петьовка, член Політичної ради партії, народний депутат України".

Серед причин, які підштовхнули їх на такий крок, нардепи вказують на незворотні негативні тенденції в розвитку партії як в центрі так і на місцях. По-друге, "Наша Україна" як сформований політичний бренд стала зручним майданчиком, красивою ширмою для втілення нав’язуваних ззовні ідей. По-третє, це неспроможність та небажання використання колективного досвіду активу партії, через що утворилася велика дистанція між партійними лідерами та рядовими партійцями. І, найголовніше, на думку п’ятьох нардепів, на ключових позиціях у керівництві Партії зараз перебувають люди, віддані Президенту. "Нам нічого робити в компанії тих, хто змінив орієнтацію", - заявляють депутати.