Псевдомінувальник у Львові на два роки потрапив до в’язниці

19:15, 10 грудня 2014

Чолов’яга «під мухою» ще в листопаді повідомив на лінію 102 про начебто закладену вибухівку в одному з садочків Львова.

В міліції кажуть, за цей рік на тривожні дзвінки зривалися понад 100 разів. Це на 80% більше ніж 13 року.  Жодного разу інформація так і не підтвердилась. Та головний міліціянт Львова пояснює, не реагувати вони не мають права. Хоч і левова частка дзвінків надходить саме із зони АТО. Місцева ж статистика залишилася на тому ж рівні.

«За 100 замінувань 80% це із зони проведення АТО. А 20, ті які безпосередньо львів’яни з районів області то з них половина розкрита. Я б не сказав би що ситуація змінюється з року в рік. А ця акція із зони АТО проходить не тільки на територрії Львова», – каже начальник міліції міста Львова Сергій Зюбаненко.

Безсила тут і прокуратура. Псевдозамінувальників із гарячої точки фактично притягнути до відповідальності неможливо. Тиждень тому телефонну качку підклали і самій прокуратурі.

«Таких людей дуже тяжко встановити. Є фактично номери телефонів але у звязку з проведенням АТО їх знайти дуже важко. Фактично повідомлення робляться задля дестабілізації в суспільстві і внесення фактичної напруги в сусупільне життя», – пояснює працівник управління нагляду за додержанням законів Прокуратури Львівщини Олег Квятковський.

Якщо місцеві мінувальники це здебільшого задурманені, недужі або діти. То дзвінки із зони АТО це не прості пустощі, певні експерти. Тетяна Карпюк працювала у багатьох країнах світу. І певна, це вже відпрацьована технологія залякування.

«Будь яка людина вона є людиною усюди. Чи це Африка, чи Китай, чи Америка, чи Україна. Взагалі страх це прекрасний інструмент для манупуляції. Якщо людина відчуває страх в момент терористичної атаки ця емоція якою вона керується тоді оцінка ризиків буде набагато краща», – розповідає фахівець з врегулювання конфліктів Центру кризової інтервенції Тетяна Карпюк.

Одне навіть псевдозамінування збурхує майже десяток екстрених служб, які повинні у разі вибуху рятувати людей. Місцеві надзвичайники пригадують день коли виїздили аж 10 разів. Це навантаження, навіть не фінансове.

«Ми забираємо техніку з бойового чергування. Вона знаходиться там. Переважно до 2-3 годин. Цим ми знижуємо боєздатність і взагалі реагування події. У разі якщо виникне надзвичана подія і велика частина техніки залучати з інших підзрозідлів, для того щоб перекрити райони міста і врятувати людей», – каже речник надзвичайників Львівщини Віталій Туровцев.

Та раз у рік і рушниця може вистрілити, навіть яка висить на стіні. Справа про обстріл будинка мера досі не розкрита. Принамні це нам повідомили наші інсайдери. Ми чекаємо офіціної інормації і від СБУ. Відповіді на інформаційний запит наразі немає.