Публічні знущання над «кіборгами» мають на меті деморалізувати суспільство, – експерти

20:15, 23 січня 2015

Відзняті сепаратистами «коридори» смерті, катування бійців та агресивно налаштовані мешканці Донбасу не лише допомагають «зомбувати» росіян, а й українців. Журналісти «Телеканалу новин 24» поспілкувались з експертами, аби з’ясувати, навіщо на Донбасі організовують паради полонених та як боротись з інформаційними атаками.

Без постановки тут не обійшлось – кажуть експерти. Вони розраховані на аудиторію, яка не перевірятиме інформації. Натомість полонений підполковник Олег Кузьминих, якого поставили перед російськими камерами на обстріляній у Донецьку зупинці громадського транспорту, потрапив у полон ще до того, як в тролейбус влучив снаряд. А одним зі свідків події фігурує жінка, яку всі пам'ятають з історії з розіп'ятим хлопчиком.

Професор кафедри нових медіа ЛНУ ім. Франка Борис Потятиник, який досліджує медіапростір, певен: це зумисне нагнітання з боку сусідських ЗМІ. Аби за емоціями люди розучились думати. «Коли бракує аргументів раціональних, то треба нагнітати емоції, щоб люди не мали часу думати, щоб їхня аудиторія, скажімо, донецька, не мала часу думати, а намагалася тільки діяти і підтримувати їхню владу», – зазначив він.

Інший медіаексперт Отар Довженко відзначає: передовсім це робиться для російської аудиторії. Українська є вторинною. Для останніх такі події – потужний чинник деморалізації українців.

«Ми значною мірою міфологізували аеропорт і міфологізували людей, які в ньому були. Це міф позитивний, але само собою, що в цього явища є зворотний бік, тому що аеропорт мусив бути втрачений за такого наступу», – пояснив Довженко.

Ще один момент: схожі історії навмисне демонізують мешканців Донецька, зазначив Отар Довженко. Така ж ситуація була і в Криму.