Пункт обігріву для безпритульних у Львові відкрили ще до морозів

17:25, 18 листопада 2015

У львівській нічліжці на вулиці Кирилівській облаштували приміщення, куди безпритульні можуть прийти навіть вдень. Такий пункт денного обігріву там відкривають щороку.

«Людина може у нас перепочити і з’їсти чи випити чогось гарячого. Причому, у будь-який день, не обов’язково це мають бути морози. А взагалі в холодну пору в нас може назбиратись до півсотні людей щодня», – розповіла соціальний працівник Львівського центру для безпритульних Ольга Ільчишин.

Безхатченко Юрій – завсідник нічліжки уже декілька років. Та якщо раніше приходив увечері, тепер залишається і на день, бо віднедавна осліп. Виживати на вулиці йому тепер непросто.

«Богу дякувати, що хоч така хата є. Дощ не падає, їсти дають, одягають час від часу. Є й маленька бібліотечка, книжки можу почитати. Але, на жаль, я їх не бачу, але колись читав», – поділився Юрій.

Водночас пункт обігріву відкривається і в центрі міста – на вулиці Тихій, 5 в ЛКП «Княже місто». Але там пункт працюватиме, коли суттєво знизиться температура. «Це буде залежати від нашої зими. Там також буде сидіти соціальний працівник. А люди зможуть прийти, посидіти, попити чаю, щось з’їсти», – додала соціальний працівник Ольга Ільчишин.

Тим часом на вул. Кирилівській, на відміну від центру міста, можна не лише перепочити, а й помитися чи випрати речі.

«Якщо в когось мало речей, то збираються по двоє і перуть в певні дні – вівторок, четвер і суботу. Їм дається пральний порошок і вони перуть і сушать. Відразу можуть висушити і на ранок все готове», – розповів черговий з режиму у центрі для безпритульних Юрій Літун.

Якщо ж відвідувачам нічліжки потрібен одяг – виручить чимала гардеробна. Щоправда, для чоловіків вибір там менший, бо бракує штанів і взуття великих розмірів.

А от їжі швидкого приготування поки що вистачає для усіх відвідувачів – і нічних, і денних.

«Це є чай, цукор, є консервована кукурудза. І пюре швидкого приготування», – показала набір продуктів соціальний працівник у центрі для безпритульних Ольга Ільчишин.

Але штучна їжа не тішить навіть безхатченків. Тому у нічліжці хотіли б відкрити власну кухню. А на харчі кошти виділятимуть із міського бюджету.