Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін зазначає, що українські металурги є конкурентами для виробників Митного союзу.
Як повідомили в прес-службі уряду Росії, про це він сказав в ході спілкування з працівниками ВАТ "Магнітогорський металургійний комбінат", відповідаючи на питання, чим небезпечне входження України в Митний союз для металургійної галузі.
"Питання зрозуміле і важливе, особливо для металургів, тому що Україна - це, звичайно, країна з розвиненою металургійною промисловістю і, безумовно, це ваш конкурент. Це очевидний факт", - сказав Путін.
В той же час він відмітив, що поки не відомо, чи увійде Україна в Митний союз і потім в Економічний простір.
"Політичне керівництво України, наскільки я собі уявляю, поки таких планів не виношує в практичному заломленні. Що це означає? Це означає, що три країни - Росія, Білорусія і Казахстан домовлятимуться про те, як захищати свій внутрішній ринок від продукції з третіх країн", - підкреслив він.
За словами російського прем'єра, вже зараз підписана угода про застосування різних форм і методів захисту. Один з них добре відомий - це так звані антидемпінгові розслідування. Він відмітив, що одне з цих антидемпінгових розслідувань зараз проводиться відносно китайської сталі з полімерним покриттям.
"Ми не виключаємо, що такі ж інструменти можуть застосовуватися і відносно будь-якої третьої країни", - підкреслив Путін.
Він вважає, що якщо Україна прийме рішення приєднатися до Митного союзу, то це підвищить конкуренцію для металургійної промисловості, та і для деяких інших галузей економіки в Росії.
При цьому Путін підкреслив, що "ми навряд чи погодимося з умовами, при яких наші партнери захотіли б скористатися перевагами інтеграційного об'єднання, але не брали б на себе ніяких зобов'язань".
Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявив, що розгляд питання входження України в Митний союз можливо виключно у рамках формули 3+1.
Як пояснили в Адміністрації президента формат 3+1 міг би містити в собі, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення "вільних експортних зон", реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів за європейськими зразками, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг і багато чого іншого.
Нагадаємо, що з 28 червня набула чинності постанова уряду Росії про запровадження 26-відсоткового антидемпінгового мита на українські сталеві ковані валки для прокатних станів терміном на три роки.
Російська сторона заявила, що це відбувається "відповідно до законодавства держав-членів Митного союзу".
Водночас київські експерти вважають це тиском, у спробі схилити Україну до стратегічних поступок.