Президент Росії Володимир Путін підписав федеральний закон «Про припинення дії угод, що стосуються перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України», який 31 березня схвалила Державна дума, а 1 квітня – і Рада Федерації.
Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Відповідно до закону, припиняється дія: угоди між РФ і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, підписаної в Києві 28 травня 1997 року; угоди між РФ і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаної в Києві 28 травня 1997 року; угоди між урядом Росії та урядом України про взаєморозрахунки, пов'язані з розділом Чорноморського флоту і перебуванням Чорноморського флоту РФ на території України, підписаної в Києві 28 травня 1997 року; угоди між Росією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаної в Харкові 21 квітня 2010 року.
Закон набуває чинності з дня його офіційного опублікування.
Нагадаємо, раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявляв, що Росія не має жодних правових підстав для денонсації в односторонньому порядку «харківських угод». Зі свого боку, Україна не денонсуватиме жодну з угод із РФ щодо перебування Чорноморського флоту на території України.
Як відомо, «харківські угоди» – це угоди, підписані між Україною і Росією 21 квітня 2010 року у Харкові президентом України Віктором Януковичем та тодішнім президентом Росії Дмитром Медведєвим, згідно з якими термін перебування Чорноморського флоту в Криму продовжили з 2017 року на 25 років, Росія платила за базу $97 млн на рік. Водночас діяла знижка на російський газ на $100 за тисячу кубометрів для України.
Щоправда, з 1 квітня ціна на російський газ для України збільшилася з $268,5 до $385,5 за тисячу кубометрів через неплатежі.