Директор консалтингової групи "Polittech" Тарас Березовець зазначає, що головним підсумком він бачить те, що "Україні вдалося відстояти статус нашої газотранспортної системи. Адже Росія вже тривалий час намагалася створити газовий консорціум за участю Німеччини, РФ і України. Це триває ще з часів президентства Леоніди Кучми. Два роки тому Верховна Рада ухвалила закон, яким фактично заборонила приватизацію нашої стратегічної "труби". Зрештою вже й Володимир Путін був вимушений відмовитися, хай і тимчасово, від планів "розпиляти на трьох" українську ГТС", - інформує УНІАН.
По-друге, говорить експерт, враховуючи триваючу світову кризу, уряди Тимошенко і Путіна знайшли компроміс в питанні газопостачання. Окрім зменшення обсягів споживання російського газу, Тимошенко добилася також іншої важливої поступки - Росія погодилася зменшити обсяги обов'язкового закачування газу.
В той же час, за словами Березовця, "незрозуміло, чому Україна не досягла прогресу в отриманні кредиту від Росії. Якщо Москва допомагає таким віддаленим країнам, як Ісландія і Киргизстан, чому поки що не вдається домовитися з Києвом, де інтереси Росії набагато масштабніші - адже тут самими росіянами інвестовані мільярди?".