Президент Росії Володимир Путін запропонував канцлерові Німеччини Ангелі Меркель «чеченський» варіант врегулювання ситуації на сході України.
Про це повідомляє газета Financial Times, статтю якої цитують «Ведомости».
За інформацією британського видання, Путін сказав, що українській владі варто вести щодо так званих «ДНР» і «ЛНР» таку ж політику, яку Москва вела по відношенню до Чечні: купувати їх в обмін на гроші і автономію.
Видання стверджує, що для Меркель такий варіант був неприйнятним і пропозиції Путіна її шокували.
Вже наступного дня в Сіднеї канцлер Німеччини дозволила собі значно обережніші заяви, ніж раніше, зазначається у статті. Вона попередила, що Росія може загрожувати не лише Україні, але Грузії або Балканам.
Джерело в Кремлі після переговорів у Брісбені сказало, що між Путіним і Меркель ніколи не було ніяких «особливих стосунків», про які говорять у дипломатичних колах. За його словами, «Путін і Меркель ніколи терпіти не могли один одного».
«Путін і Меркель ніколи терпіти не могли один одного. Звичайно, вони професіонали, так що впродовж довгого часу вони докладали усіх зусиль. Але схоже, що тепер усе змінилося», – розповів співрозмовник видання.
Переговори двох лідерів в Австралії стали поворотним моментом стосовно Заходу до керівництва Росії, пише Financial Times.
До переговорів щодо України, навіть телефонних, Меркель ретельно готується і вивчає карти, аж до назв населених пунктів і розташування блокпостів. Вона наполеглива у переговорах з ним. Для неї мета цих розмов – не лише намагатися змусити Путіна змінити його політику, але і переконатися в тому, що він розуміє, як Захід сприймає дії Росії.
Видання зазначає, що в дипломатичних колах є підозри, що російського лідера оточують люди, які тільки підтакують йому, які бояться йому говорити правду без прикрас. Дипломати говорять, що в результаті, наприклад, Путіна дуже здивувала єдність ЄС з питання санкцій. До початку бойових дій на Донбасі Меркель вважала Путіна складним партнером, але думала, що з ним можна мати справу. Ситуація в Україні змусила її змінити думку. Джерело газети в дипломатичних колах ЄС сказало, що тепер канцлер зрозуміла, що Путін може брехати в переговорах з нею, наприклад, заперечуючи участь російських військових в операціях у Криму і на сході України.
Канцлер говорить, що Путін обманює, в приватних бесідах, у тому числі і з іншими світовими лідерами, але поки не визнавала це публічно, сказав співрозмовник FT.