Прем`єр-міністр України Микола Азаров називає кримінальним злочином підписання колишнім головою НАК «Нафтогаз України» Олегом Дубиною газових контрактів із Російською Федерацією в січні 2009 року.
Як передає кореспондент УНІАН, про це М.Азаров заявив сьогодні під час зустрічі з представниками УСПП.
М.Азаров зазначив, що такий висновок він робить з інформації, отриманої від прем`єр-міністра Росії Володимира Путіна про те, що в ході підготовки й підписання документів О.Дубина дозволив собі підписати порожні аркуші паперу, на яких російська сторона потім виклала свої умови.
"Якщо говорити відверто, як нам розповів прем`єр-міністр Росії, чисті аркуші з підписом О.Дубини і з печаткою "Нафтогазу", на якому росіяни писали свої умови, – це не злочин попередньої влади перед українським народом? Чисті аркуші, директиви по яких не були схвалені ні урядом, ні Верховною Радою, ні Президентом – це не злочин? Справжнісінький кримінальний злочин! Перевищення повноважень тими особами, які підписували ці кабальні договори для нас", - сказав М.Азаров.
При цьому він зазначив, що зараз переговори щодо зміни контрактів проходять дуже важко. Але є надія на зниження ціни. "У нас така газова угода, яка не дає можливості нашій країні з неї вийти. Ми не можемо з неї вийти без величезних втрат. І все залежить від доброї волі Росії – захочуть вони з нами погодитися, прислухатися до наших аргументів, значить, зуміємо переглянути цей контракт. Не захочуть. Ми - як кріпосні. Шлях лише один – Стокгольмський суд. Що ми там одержимо – нічого. Тому що так контракт виписано, що ми безправні", - сказав М.Азаров.
Нагадаємо, 19 січня 2009 року ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу на період із 2009 по 2019 роки; про обсяги й умови транзиту природного газу через територію України на період із 2009 по 2019 роки. 24 листопада 2009 року ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" підписали доповнення до контракту купівлі-продажу природного газу, відповідно до яких річна контрактна кількість газу на 2010 рік була знижена до 33,75 млрд. куб. м. Тоді прем’єр-міністром України була Юлія Тимошенко.