Путінська абетка

Патріотичне виховання дітей в Росії перетворюють на шовіністичне

22:25, 7 жовтня 2014

Шовіністичну істерію, що нині спостерігається в Росії, путіністи вміло підігрівають не тільки за допомогою підконтрольного ТБ, яскравим представником якого є відомий пройдисвіт від журналістики Дмитро Кисельов. У загальноосвітніх школах країни останнім часом почали запроваджувати уроки патріотичного виховання – так вони офіційно називаються. Насправді не без відома Кремля майбутнім російським громадянам з молодих нігтів, що називається, втовкмачують відверто ксенофобські установки та «цінності».

Одним зі свіжих прикладів такого «виховання» стала іркутська школа № 11, де дітей «ненав'язливо» знайомили з абеткою нового типу під назвою «Вежливая азбука». Розробили її учасники прокремлівського проекту «Сеть», спрямованого на популяризацію путінських установок серед підростаючого покоління. Повідомляється, що автори навчального посібника ставили перед собою завдання допомогти вчителям правильно, з точки зору влади, формувати свідомість дітей в епоху Інтернету.

Як відомо, малюк, котрий вперше знайомиться з літерами, запам'ятовує їх за допомогою тих чи інших звичних асоціацій. Довгі роки, наприклад, буква М у російських дітей асоціювалася з «мамою», буква Р - з «рамою». Мама мила раму... Прокремлівські «вихователі» вирішили, що настала пора переходити до нових асоціацій.

Путінські «педагоги» всі букви у новій абетці, як і належить, проілюстрували барвистими малюнками. Ось які асоціації вони мають намір прищеплювати дітям з юних років. Буква А – «Антимайдан» (зображений «тітушка» у Балаклаві); Б – «Беркут» (шеврон спецпідрозділу МВС України, що розстрілював учасників Євромайдану); В – «вежливость» («зелений чоловічок» в Криму); Г – «граница» (з російським гербом); Д – «Донецк», И – «история» (прапор СРСР)... М – «ведмедь»... П – «Путін»... У – «уверенность» (фото російського міністра оборони С. Шойгу)... Х – «храбрость» (фото «генпрокурора» Криму Н. Полонської)... Ю – «Южный поток» (споруджуваний трубопровід зображений вже готовим)...

Експерти відзначають, що у «Ввічливій абетці» вибудовано особливий асоціативний ряд. Від героїчних «Антимайдана» і «Беркута» – до єднання (нейтральність подачі підкреслює безальтернативність). Потім йдуть вже рідний Донецьк, потужна імперія СРСР, її хранителі Путін і озброєна ядерними боєголовками російська армія. Все це підкріплюється хоробрістю російських кримчан і наявністю у Росії газу...

Серця майбутніх російських громадян такий навчальний посібник не зможе не завоювати. Особливо якщо за неправильні відповіді ставити «двійки», а за правильні – «п'ятірки» (у школах РФ досі практикується п'ятибальна система оцінки знань ).

З російських регіонів повідомляють, що це не перший і не єдиний приклад «педагогіки» від Кремля. Зокрема в уральській столиці Єкатеринбурзі згадана молодіжна організація проводила урок «сучасної географії». На ньому Росія була представлена ​​новими кордонами – укупі з Кримським півостровом. Зрозуміло, дітям не забарилися сказати, що ця територія «завжди була російською», а тамтешні мешканці «одностайно проголосували» за входження до складу Російської Федерації.

Взагалі «кримнаш» – це не тільки гасло, приурочене до анексії українського півострова. У цих двох словах сконцентрована філософія путінського режиму: так званий «Русский мир» – це все, інше – безкоштовний додаток, з яким можна не церемонитися. В російській системі освіти, закостенілій і підім'ятій владою, це відчувається дуже виразно.

Наприклад, у Москві постійно проживає близько півтора мільйона азербайджанців, які мають російське громадянство. А скільки в мегаполісі азербайджанських шкіл? Жодної!

Що вже говорити про нечисленні діаспори і провінційні міста – більшості дітей неросійського походження за межами національних республік та автономій у багатонаціональній Росії доводиться осягати знання нерідною мовою.

Про жоден гуманізм і толерантність, якими нібито славиться російська освіта, тут і мови бути не може. Фахівці знають, що навчання дітей чужою мовою не завжди проходить безслідно для внутрішнього світу дитини. Перебуваючи змалку в некомфортному мовному оточенні, юний чоловічок, як мінімум, може почуватися неповноцінним. Особливо, якщо наразиться на прихильників «русского мира», яких в Росії останніми роками розплодилося просто незміряно.

В мільйонному Красноярську, наприклад, вчителі однієї зі шкіл вирішили навчити дітей... визначати національність людей за їхнім зовнішнім виглядом. Хто із завданням впорався, той отримував подарунок... Які шовіністичні висновки могли зробити діти, можна тільки здогадуватися.

Зразкам подібної «ініціативності» у російській системі освіти путінських часів, як то кажуть, тьма-тьмуща. Шкільні вчителі в сучасній Росії поставлені в такі умови, що будь-які спроби протистояти нав'язуванню дітям сумнівних установок режиму в кращому випадку закінчуються звільненням з роботи. У привілейованому становищі перебувають ті педагоги, хто здійснює «патріотичне виховання» у потрібному для влади руслі.

Але прихильники російського фюрера не бажають пускати цей процес на самоплив. Перед початком нинішнього навчального року депутати Держдуми від КПРФ почали готувати законопроект про повернення в шкільну програму уроку політінформації. Повідомляється, що його проводитимуть двічі на тиждень і внесуть у список екзаменаційних предметів.

Природно, що «партія шахраїв і злодіїв», як називають в народі «Єдину Росію», схвалила ініціативу «червоних» шанувальників господаря Кремля. І навіть її розвинула. Один з депутатів-єдиноросів запропонував, як повідомляла «Независимая газета», «зобов'язати місцевих депутатів щомісяця відвідувати школи й обговорювати з дітьми найгостріші політичні теми».

Переважна більшість депутатів усіх рівнів в Росії обрані від «ЄР» або інших «ручних» партій. Прогресивних людей з незалежним мисленням путіністи до виборів не допускають або допускають для видимості. Підсумки виборів завжди вирішені наперед і пишуться в Кремлі чи регіональній адміністрації, фактично призначеній Кремлем. Не важко здогадатися, про що і з якою інтонацією розповідатимуть дітям такого роду «політінформатори».

Тим часом ще одна пропутінська партія – ЛДПР, очолювана відомим блазнем від політики і шовіністом Володимиром Жириновським, пропонує піти ще далі. Повідомляється, що «жириновці» готують проект закону про викладання учням середніх і старших класів військово-патріотичного виховання. На уроці підлітків навчатимуть розбирати і збирати зброю, стріляти з неї. Дівчатка освоюватимуть прийоми надання першої медичної допомоги. «Кожен росіянин – дорослий чи маленький – повинен вміти володіти зброєю. Якщо буде військова агресія проти Росії, кожна людина має стояти на сторожі своєї батьківщини», – заявив депутат, який готував законопроект.

Така збиткова, але цілком закономірна логіка людей, які не вважають агресію проти сусідньої «братньої» країни великим гріхом. Проливаючи кров сусідів з метою відродження імперії, путіністи думають, що всі навколо – такі ж, як вони. І прагнуть передати своє збочене бачення світу підростаючому поколінню.

Раннє «програмування» молоді путіністи ведуть, як з усього видно, з дальнім прицілом. Якщо на утримання в узді дорослого населення, вихованого на дещо інших ідеалах, сьогодні доводиться витрачати мільярди доларів – у вигляді внутрішніх військ, незлічимого міліцейського спецназу і безлічі тюрем, – то підготовлені ще на шкільній лаві громадяни-шанувальники «великого Пу» не вимагатимуть таких затрат. «Патріотичне» обдурення молоді дозволить путіністам, по-перше, довше зберігати владу в своїх руках, а по-друге, більше витрачати на себе-коханих. Грошей ніколи, кажуть, багато не буває.

Тим більше, що роки йдуть, у дружків кремлівського бандита, регіональних «баронів» та їхніх думських прихвоснів підростають діти і внуки. Усім їм теж потрібні прибуткові бізнеси, фешенебельні квартири, будинки на березі теплого моря, яхти... У нормальному розвинутому і освіченому суспільстві громадяни терпіти грабунок країни довго б не стали. На хвилі ж лжепатріотизму з ксенофобським і, особливо, шовіністичним душком путінському режиму вдається перемикати увагу російського суспільства з соціально-економічних проблем на внутрішніх і зовнішніх «ворогів».