29 жовтня місто Франкфурт-на-Майні спільно з Німецьким архітектурним музеєм вручить премію International Highrise Award (IHA), якою щороку відзначають найкрасивіший хмарочос світу (будівлю висотою понад 100 м). Вона вважається найважливішою нагородою для висотних будівель у світі.
Як пише ArchDaily, премію присуджують архітекторам і девелоперам, чиї проекти збудували в останні два роки. П’ятьох фіналістів відібрали серед 31 претендента із 14 країн. Переможець отримає 50 тисяч євро.
Omniturm у Франкфурті-на-Майні, Німеччина. Bjarke Ingels Group
190-метровий хмарочос на 49 поверхів завершили будувати у 2019 році. Назва походить від латинського omnis – «кожен», і натякає на використання будівлі, у якій є і житлові, і офісні зони. Особливістю Omniturm є так звані «гойдалки» посередині будівлі – зсув декількох поверхів з осі, що забезпечує тераси для житлової частини хмарочоса. Загалом у будівлі є 147 квартир преміум-класу.
Eden у Сінгапурі. Heatherwick Studio
Майже 105-метровий хмарочос розташовується в історичній частині міста. Це перший житловий проект компанії Swire Properties, який пропонує органічне поєднання міських квартир та природи. У Eden лише 20 квартир, і для кожної з них спроектований особистий сад – як відповідь на розрив зв’язку між висотними будівлями та зеленню на вулицях.
Norra Tornen у Стокгольмі, Швеція. Office for Metropolitan Architecture
Пара житлових хмарочосів, перший з яких – 125-метровий з 36 поверхами – відкрили у 2018 році, а другий – на 110 м і 33 поверхи – у 2020. Усього в них мають бути 300 квартир.
The Stratford у Лондоні, Велика Британія. Skidmore, Owings & Merrill
42-поверховий хмарочос висотою 143 м, у якому поєднуються 5-зірковий готель з лофтами преміум-класу для довготривалого перебування. 145 готельних номерів розташовуються на перших семи поверхах, далі йде ресторан і 248 апартаментів.
Leeza SOHO у Пекіні, Китай. Zaha Hadid Architects
207-метровий хмарочос має найвищий у світі атріум – 194 м. Атріум закручується на 45° по довжині будівлі, щоб пропускати природне світло на всі поверхи. Дві половини вежі також об’єднують чотири мости, конструктивні кільця всередині та скляний ізольований фасад.