П'ятьох незнайомих між собою вояків об’єднав львівський співак Павло Табаков. Він їх зібрав для того, щоб на студії записати пісню про війну.
Слова до пісні «Дорога на схід» рік тому написав чернівецький друг Табакова Василь Фесюк. А вже Павло за вечір поклав слова на музику, та зрозумів: пісню про війну не йому виконувати. Цього достойні самі бійці.
«Бійці розповідали, що на війні їм треба було, щоб кров грала. Вони брали навушники, включали драйвову українську музику, брали автомат і бігли в бій. Бігли і стріляли… Тому я таку музику написав», ― поділився думками співак Павло Табаков.
Для виконання пісні надибали контрактника Андрія Шевчука. Його війна почалася у червні 2014. Слов’янськ, Красний Лиман, Луганський аеропорт. Три місяці воював, чотири відбув у полоні. Співати, каже, не було часу, бо гинули друзі.
«Один в аеропорту загинув, а ті, що безвісти пропали, їхали на підмогу нам. Колону розбили і немає ні тіл, ні нічого...», ― згадує доброволець 80-ої аеромобільної бригади Андрій Шевчук.
Ще один боєць, що співає, ― Богдан Ковальчин. До війни був керівником радіостанції, на війні ― снайпер. Каже, що таки співали в час другого перемир’я. Тоді були в Щасті, на Луганській ТЕС. Волонтери привезли гітару, а він писав слова.
Виконавців пісні – п’ять. Співають і сапер, і артилерист. Аби пісня «Дорога на схід» гартувала і серця побратимів, і мирних мешканців, її спробують дати на радіо. А ще ініціатори проекту збирають пісні самих бійців ― хочуть записати професійну платівку і розповсюдити її зоною АТО, військовими частинами і навіть школами. Для цього шукають меценатів.
«Збираємо те, що пишеться бійцями, що створюється на війні, після війни. Людьми, які пережили всі ці емоції, страшні переживання, втрати, біль, але водночас величезну силу в собі відчувають, патріотизм», ― уточнила менеджер проекту Галина Гузьо.
В планах – випустити 5 тис. дисків з сучасними воєнними піснями. А на це потрібно 15 тис. доларів.