Державне бюро розслідувань повідомило про підозру п'ятьом топчиновникам Міноборони в закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар».
Як повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України, їм інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 (бездіяльність військової влади, вчинена групою осіб за попередньою змовою) Кримінального кодексу України.
Слідство встановило, що посадовець Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України, «ймовірно, діючи умисно та за попередньою змовою з ще чотирма посадовцями вказаного управління, з квітня по червень 2019 року, всупереч інтересам служби, не виконали дії, які вони повинні були виконати. Це призвело до закупівлі неякісних бронежилетів «Корсар МЗс-1-4» в кількості 11 тисяч на загальну суму близько 100 мільйонів гривень. На даний час досудове розслідування триває, вирішується питання про обрання вказаним особам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Як розповів на брифінгу у вівторок голова Державного бюро розслідувань Роман Труба, серед підозрюваних - начальник одного з головних управлінь Міністерства оборони, його заступники і начальники відділів.
«Розпочато оголошення підозри п’яти високопосадовців Міноборони. Саме ці високопосадовці були і є відповідальними за прийом та контроль якості речового майна під час його закупівлі та під час його виробництва», – цитує Трубу «Українська правда».
Труба також розповів, що підозри оголошено генерал-майору, начальнику головного управління збройних сил України (під час брифінгу уточнили, що йдеться про генерал-майора, начальника управління матеріального забезпечення Дмитра Марченка), а також чотирьом високо посадовцям головного управління ЗСУ. Це заступники управлінь і начальник відділу. Труба розповів, що всі вони знали про закупівлю неякісних бронежилетів, проте продовжували організовувати нові закупівлі.
«За попередньою змовою ці особи здійснили закупівлю неякісного речового майна для ЗСУ за завищеними цінами і такого, яке не відповідає технічним вимогам. Мова йде про бронежилети 1-4 класу захисту, які прострілюються», – сказав він.
Зазначимо, що раніше в ДБР повідомили, що закуплений чиновникам бронежилет «Корсар М3с» першого класу захисту не повинен прострілюватися в разі атмосферних опадів або в разі занурення у воду. Однак під час слідчих дій бронежилет не пройшов балістичних випробувань на стійкість до обстрілу 9х18 мм пістолетними патронами.
Бронепластина «Корсара М3с» четвертого класу захисту теж не пройшла випробувань. По ньому стріляли гвинтівковою кулею 7,62 мм (три постріли, одне пробиття) і кулею 5,45 мм автомата АК-74 (три постріли, одне пробиття).
Своєю чергою, начальник головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитро Марченко (він один з підозрюваних) претензії Держбюро розслідувань відкидав. Улітку 2019 року він звинуватив ДБР у фабрикації аудіозаписів прослуховування в цій справі.