П’яти суддям повідомлено про підозру у корупції

13:50, 20 липня 2015

Цього року до суду направлено п’ять обвинувальних актів щодо вчинення кримінальних корупційних правопорушень стосовно семи працівників судової системи. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури України.

Зокрема, Генеральною прокуратурою України 12 червня 2015 року направлено до апеляційного суду Черкаської області для визначення підсудності обвинувальний акт стосовно двох суддів Уманського міськрайонного суду Черкаської області, які одержали неправомірну вигоду у розмірі $45 тис. за винесення рішень про задоволення позовів у цивільних справах, що перебували у провадженні одного з них.

На даний час слідчими органів прокуратури здійснюється досудове розслідування у 15 кримінальних провадженнях стосовно 13 суддів, п’ятьом з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, пов’язаних з одержанням неправомірної вигоди.

Так, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України 25.05.2015 оголошено підозру заступнику голови Южного міського суду Одеської області та судді Суворовського районного суду міста Одеси в одержанні за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди у розмірі $5 тис. за задоволення цивільного позову про визначення місця проживання малолітньої дитини за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Упродовж першого півріччя стосовно трьох суддів постановлено обвинувальні вироки за вчинення корупційних злочинів. Щодо одного судді ухвалено рішення про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування.

Вироком Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 25 травня 2015 року засуджено суддю Червоноградського міського суду Львівської області за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 375 КК України до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах державної служби та правоохоронних органах на три роки. На підставі ст. 54 КК України вказаного суддю позбавлено 2-го кваліфікаційного класу судді. Водночас його звільнено від відбування основного покарання з випробуванням та встановленням дворічного іспитового строку.

Протидіючи негативній практиці необґрунтованого призначення через суддівську корпоративність надто м’яких мір покарання працівникам судової гілки влади за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, державним обвинувачем у справі 29.05.2015 внесено апеляцію про скасування вироку суду стосовно нього через м’якість покарання.

Усього за апеляційними скаргами прокурора в апеляційному порядку переглянуто судові рішення стосовно чотирьох суддів.

Станом на сьогодні у провадженні судів першої інстанції перебуває 29 кримінальних проваджень стосовно 33 суддів, які обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів.