Верховна Рада ухвалила закон про підпорядкування «Артеку» та «Молодої гвардії» Кабінету міністрів. Відповідний закон підтримали 367 депутатів.
Законом визначено, що ці дитячі центри є держпідприємствами, які відносяться до сфери управління центрального органу виконавчої влади.
Відповідно до закону, держава забезпечує підтримку "Артеку" та "Молодої гвардії" як закладів оздоровлення і відпочинку дітей загальнодержавного значення.
Зокрема, шляхом встановлення пільг з оподаткування, визначення особливостей правового режиму майна, закріпленого за цими дитячими центрами на праві господарського відання, та земельних ділянок, наданих їм у постійне користування.
Раніше "Артек" та "Молода гвардія" підпорядковувалися Державному управлінню справами секретаріату президента.