"Гафса" звертатиметься в прокуратуру щодо дій Львівської міськради та проведе великий пікет

16:04, 18 грудня 2007

"ТзОВ "Гафса" не дають працювати на Грибовицькому сміттєзвалищі. Нас пустили лише оглянути сміттєзвалище. Директор ЛКП "Збиранка" сказав, що є вказівка з Львівської міської ради нас сюди не пускати", - повідомила у коментарі ZAXID.NET представник Стрийської компанії ТзОВ "Гафса" Наталія Ковальчук.

Вона додала, що ТзОВ має лист з Мінприроди про погодження проекту. "Такий лист іншій компанії можуть видати лише за умови, якщо ми відкличемо наш", - додала вона.

Представники ТзОВ зазначили, що вони звертатимуться в прокуратуру та пікетуватимуть Львівську міську раду.

Довiдка ZAXID.NET

"ТзОВ "Гафса" підписала договір по дегазації Грибовицького сміттєзвалища з Львівською міською радою 2004 року. Ми розробили комплексну програму щодо Грибовицького сміттєзвалища. У 2006 році ЛМР підняла питання фільтратів на сміттєзвалищі", - повідомила 12 грудня під час прес-конференції представник Стрийської компанії ТзОВ "Гафса" Наталія Ковальчук.

"Ми виступали підрядником з будівництва резервуару для фільтратів. Загальний кошторис робіт - 3,2 млн грн. Місту не вистачало 1 млн грн, ми погодилися, з огляду на договір по дегазації (для дегазації важливо, аби фільтрати нормально циркулювали), інвестувати ці кошти. Місто на той момент виділило 666 тис. грн на будівництво цих споруд та 120 тис. грн - на проект. Почали роботи, було збудовано резервуар, але 6 липня 2006 року за листом начальника УКБ і розпорядженням заступника міського голови без будь-яких пояснень нам було наказано припинити ці роботи. Цей резервуар, який не був до кінця готовий, вже наповнений фільтратами. Кошти - близько 750 тис. грн - викинуті на вітер, а проблеми з фільтратом могли бути вирішені ще у 2006 році", - зазначила Н. Ковальчук.

Представники ТзОВ "Гафса" зазначають, що ЛМР звернулася до Львівського господарського суду, аби договір по дегазації відхилили. Аргумент - те, що чиновники, які його підписували, не мали на це повноважень, і документи оформлені неправильно. Суд відхилив їх позов. Апеляційний суд 18 червня також став на сторону ТзОВ, як і Вищий господарський суд, який відхилив їх касаційну скаргу. Тобто, з 18 червня ТзОВ мало право починати роботи у Грибовичах. "Міська рада всі наші листи ігнорує, нам не дозволяють працювати у Грибовичах. Наступного тижня ми спробуємо заїхати на територію сміттєзвалища, якщо нас не пустять - ми звернемося у прокуратуру та суди. Ми говорили із в.о директором департаменту ЖКГ Львівської міської ради Сергієм Бабаком. Він відверто сказав, що нас не пустять працювати на сміттєзвалищі. Ми готові йти на постуки владі міста, але треба сісти за стіл переговорів", - розповів директор ТзОВ "Гафса" Ярослав Кухар.

Щодо дегазації сміттєзвалища, то інвестори англійська компанія Carbon Capital Markets (CCM) та американська компанія C6 Capital готові перерахувати 3,2 млн доларів США на реалізацію цього проекту. Ці інвестори фінансують проект у співвідношенні 50 на 50. "Ми співпрацюємо з цими компаніями у багатьох проектах. Якщо до 2008 року дегазацію сміттєзвалища не розпочнуть, то про квоти за Кіотським протоколом можна забути. Інвестори звертатимуться через свої посольства в Україні до влади міста щодо вирішення цього питання. Ми підрахували, що за 5 років на сміттєзвалищі можна отримати 500 тисяч тонн СО2 еквіваленту. 1 тонна еквіваленту коштує, щонайменше, 4,6 євро. Але ці квоти, за Кіотським договором може продавати лише інвестор, а не місцеві органи самоврядування", - додала Н.Ковальчук.

За словами екс-голови комісії природокористування, охорони довкілля і благоустрою Львівської міськради Мирона Колодка, протест прокурора на ухвалу сесії щодо Грибович з’явився через те, що суди прийняли рішення на користь ТзОВ.

ТзОВ "Гафса" співпрацює з питання дегазації на сміттєзвалищах у Полтаві, Чернігові, Дніпропетровську, Чернівцях, Киргизії. У лютому цього року закінчується реалізація такого проекту в Ялті та Алушті, де інвестором виступає англійська компанія.