Главред оприлюднив ТОП-10 найуспішніших письменників України

18:46, 22 грудня 2010

22 грудня журнал «Главред» оприлюднив ТОП-10 найуспішніших українських письменників, враховуючи виключно тиражі проданих примірників книжок на території України.

Про це повідомляє "Буквоїд".

Топ-десятку очолює маловідома у широких колах письменниця Симона Вілар (псевдонім харківської письменниці Наталі Гавриленко) із 933 тисячами примірників проданих в Україні, друге місце - Андрій Курков (близько 500 000), третє - Всеволод Нестайко (близько 300 тисяч), далі йдуть Марина і Сергій Дяченки (близько 300 000), Марія Матіос (близько 300 тис.), Лада Лузіна (близько 250 тис), Люко Дашвар (близько 200 000), Андрій Кокотюха (близько 200 000), Оксана Забужко (≈ 130 000), Юрій Винничук (≈ 100 000)

Як зазначає редакція, при складанні рейтингу було враховано тиражі, продані не раніше 1992 року, тобто лише ті, що були видані за часів незалежної України і виключно на її території. Переклади до уваги не брали. Враховували продану кількість саме паперових книжок, а не електронних чи аудіоверсій. Також рейтинг обмежився авторами, які живуть і творять в Україні і відомі перш за все своїми художніми творами. Не включали до цього переліку і держзамовлення.

Із запитом про видані та продані тиражі творів найпопулярніших авторів "Главред" звернувся до низки провідних видавництв України –"А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Фоліо", "Факт", "Нора-Друк", "Піраміда", "Навчальна книга –Богдан", "Теза", "Клуб Сімейного Дозвілля", "Грані-Т", "Школа", "Кальварія", "Країна мрій", "Зелений пес".

Проте не всі видавництва відгукнулися на таку ініціативу. В Україні не поширена система виплати авторам роялті, а тому немає культури і практики відкритого відстеження кількості проданих примірників. Багато видавництв і досі тримають цю інформацію під грифом "Комерційна таємниця", неохоче надаючи її ЗМІ і взагалі не афішуючи цифри свого продажу. Отож, в основі рейтингу – дані про тиражі проданих книжок, які було надано і видавництвами, й авторами.

Деякі видавництва одразу попередили, що участі в рейтингу не братимуть й ані виданих, ані проданих тиражів не озвучуватимуть, серед них - "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", не надійшло жодної відповіді від "Кальварії", "Зеленого пса" та "Навчальної книги – Богдан". Натомість "Фоліо" та "Країна мрій" назвали своїх найпопулярніших авторів, опустивши конкретні дані щодо тиражів.

І лише незначна частина українських видавництв надала всю необхідну інформацію, включаючи продану кількість кожної окремої книжки. Це, зокрема, "Клуб Сімейного Дозвілля", "Піраміда", "Факт", "Нора-Друк".

Результат рейтингу виявився доволі цікавим. До десятки увійшли три суто російськомовні автори, один творчий тандем, три автори, що пишуть під творчими псевдонімами, авторка класичних жіночих романів та один дитячий письменник…

Довiдка ZAXID.NET

Симона Вілар - на сьогодні є найуспішнішою письменницею в Україні. Багатьом читачам це прізвище не знайоме, проте прихильники історично-пригодницьких, жіночих романів та історичного фентезі люблять і охоче купують книги Вілар. Про це, зокрема, свідчить і сукупна кількість проданих в Україні її книжок – майже один мільйон.

Симона Вілар – псевдонім харківської письменниці Наталі Гавриленко. Пише російською мовою і є популярною не лише на батьківщині, а й у сусідній Росії. Працює в жанрі історично-пригодницьких романів, головними героїнями яких є сильні жінки. Основною читацькою аудиторією літератора є жінки, хоча, за словами автора, її книги читають і чоловіки, бо це не просто любовні романи, а цілі історичні саги.

Кількість виданих книг – 17. Літературні нагороди: премія "Фіолетовий кристал-2009" за роман "Светорада Медовая", премія за книгу "Ведьма княгини" – "БАСТ-2010", яку присуджують за історичну фантастику.

Найвідоміші твори: Сага про Емму Пташку і вікінга Ролло, трилогія "Ведьма", трилогія "Светорада", книги серії "Анна Невиль".