Сьогодні, 22 жовтня, в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкрилася виставка учасників "Клубу українських мистців". Це своєрідний підсумок 20-річної діяльності 24 учасників клубу. У п’яти виставкових залах музею представлено твори, виконані у видозмінах малярства, пластики та графіки.
"Це виставка, яка розкриває мистецький протест за останні 20 років, цією виставкою художники підводять підсумок діяльності незалежної асоціації "Клубу українських мистців" клуб створювався як альтернатива до існуючої Спілки художників", - розповів директор музею Ігор Кожан.
На виставку прийшов голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, щоправда відразу зізнався, що тут він - не як чиновник, а як поціновувач. "Клуб українських мистців", створений наприкінці 80-х років минулого століття, ніс ту хвилю відродження. Тоді це були перші спроби дати щось інше, відмінне від радянського мистецтва. Тоді молоді люди намагалися змінити настрої у творах, зараз вони метри - однак, погляньте, тут є ці ж світлі настрої. Ці хлопці зберегли себе", - зазначив М.Сеник.
Серед представлених робіт знайдуться такі, які припадуть до смаку кожному. Привертає увагу шкіряне тиснення Ігоря Копчика, львівська тематика у картинах Петра Сипняка, гранітове "Материнство" Романа Романовича, дві картини Ореста Скопа "Жінка і парасолька", "Фламенко" Сергія Резніченка, "Кінець "Чорного квадрата" Євгена Трубега та багато інших.