"Левмет" хочуть усунути з ринку переробки акумуляторів?

15:26, 29 листопада 2007

"Потужність виробництва з переробки брухту свинцево-кислотних акумуляторів на ТзОВ "Левмет" становитимуть 1 тисяча тонн в рік, тому санзона для такого виробництва, згідно з вимогами законодавства, становить 300 метрів. Наше підприємство виводить з тіні обіг цих акумуляторів. Тільки навколо нашого ТзОВ працює до семи нелегальних фірм, які цим займаються без дотримання жодних вимог", - повідомив сьогодні, 29 листопада, під час засідання Львівського прес-клубу реформ "Уведення в експлуатацію підприємства з утилізації акумуляторів "Левмет" і його вплив на екологію регіону" директор ТзОВ "Левмет" Ігор Романчук.

"В області накопичуватиметься 3,5 тисячі тонн таких відходів в рік, і ще 8 цистерн електроліту. Це буде проблема для області. Тому наше підприємство навпаки допомагає покращувати екологічну ситуацію в регіоні. Загалом ми вклали у реконструкцію виробництва 20 млн грн. Ринок свинцю - це ласий шматок, який ніхто з підприємств Сходу не хоче віддавати Львівщині, для них краще, коли все везуть переробляти до них. В Україні є 5-6 таких підприємств, переважна більшість - на Сході", - додав директор ТзОВ.

За словами директора Регіонального центру поводження з відходами Ірини Гадзало, під час об’їзду одного лише Пустомитівського району вони знайшли 118 акумуляторів, тому місту таке виробництво просто необхідне.

Загалом на Львівщині ніхто не займається питанням збору відпрацьованих акумуляторів та холодильників. Налагоджено лише збір люмінесцентних лампочок.

Довiдка ZAXID.NET

У місті Львові на вул. Пластовій, 11а ТзОВ "Левмет" здійснило будівництво та запуск в експлуатацію виробництва з переробки брухту свинцево-кислотних акумуляторів з потужністю, як зазначалося раніше, переробки - 2000 т/рік. ТзОВ "Левмет" не виконало під час проведення пусконалагоджувальних робіт відбір проб з викидів та їх аналіз, не розробило та не затвердило план природоохоронних заходів до 2010 року.

У зв’язку з численними зверненнями та протестами громадських організацій і мешканців міста, враховуючи ефект пролонгованої та накопичувальної дії викидів свинцю і його сполук, що серйозно загрожує здоров’ю львів’ян, 25 жовтня Львівська міська рада звернулася до начальника УСБУ у Львівській області О.Ратієва; головного державного санітарного лікаря Львівської області Р.Павліва; начальника державної екологічної інспекції у Львівській області С.Столярського; начальника ДПІ міста Львова Р. Дидимуса та до львівського природоохоронного прокурора В. Гриневича з вимогою перевірити факт переробки свинцево-кислотних акумуляторів ТзОВ "Левмет".

Головний санітарний лікар міста 12 листопада на підставі лабораторних досліджень тимчасово заборонив функціонування ТзОВ "Левмет", яке запускає виробництво з переробки брухту свинцево-кислотних акумуляторів. 16 листопада, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позаплановому засіданні розглядала питання щодо запуску в експлуатацію виробництва з переробки свинцево-кислотних акумуляторів.

Для забезпечення нормальних умов життя мешканців міста комісія вирішила визнати ситуацію такою, що може загрожувати здоров’ю та призвести до утворення зони екологічного лиха.

Начальник управління екології та благоустрою Львівської міської ради Орест Прус раніше повідомляв, що 22 жовтня, надвечір на заводі почалися пусконалагоджувальні роботи - запущено піч із переплавки свинцю. "Наступного дня ми були вже на заводі із лабораторією, - зазначив. - Аналізи різних проб в 2,6 - 2,8 разів перевищують гранично допустимих викидів в повітря. Відповідно до проектної потужності підприємства - 2080 тон на рік, проектом будівництва визначена нормативна санітарно-захисна зона в розмірі 300 м, що не відповідає дійсності, оскільки фактична санітарно-захисна зона при такій потужності - 500 м, куди уже потрапляє парк "Знесіння", багатоповерхова й індивідуальна забудова", - додав він.