ЛКП "Львівелектротранс" чекають суттєві зміни. До ста днів перебування на посаді новий директор підприємства Андрій Федоренко встиг представити керівництву міста Програму виходу з кризи комунального підприємства, й отримати схвальні відгуки як виконавчої влади, так і профільних депутатських комісій. Про це А.Федоренко повідомив сьогодні, 7 квітня, під час прес-конференції.
Програмою передбачено першочергово реорганізацію структури підприємства та скорочення недоцільних витрат. Замість двох трамвайних депо діятиме одне - №2, що на вул. Промисловій, депо №1 буде перетворене у ремонтні майстерні для здійснення середнього та капітального ремонту рухомого складу. "Пропускна здатність кожного депо - 100 вагонів, тим часом щодня у нас на лінію із обох депо випускається лише 60 трамваїв. Тобто проблеми перевантаження не буде". Тим часом, за словами А.Федоренка, майстерні доведеться доукомплектовувати й ремонтувати.
Зі структури "Львівелектротрансу" зникнуть диспетчерські пункти. Замість них буде створено єдиний диспетчерський центр з системою GPS-моніторингу. "Минулого тижня ми уже започаткували польовий експеримент із системою GPS. Планується, що спеціальні засоби будуть встановлені на усьому рухомому складі, ми зможемо відслідковувати їх рух у режимі реального часу", - зазначив директор "Львівелектротрансу".
Завдяки цьому впровадженню підприємство збирається не лише покращити якість управління, але й суттєво скоротити витрати, - через скорочення працівників диспетчерських служб. Загалом скорочення на підприємстві може сягнути 27% від кількості працюючих, яких зараз 1700. А.Федоренко зазначив, що при цьому працівники основних професій скорочення не зазнають, й отримуватимуть щораз більшу зарплату. "Якщо у 2007 році середня зарплата по підприємству становила 950 грн., то у лютому, завдяки збільшенню зборів з продажу квитків середня зарплата склала 1350 грн. Завдяки планованим змінам ми плануємо довести її до 2000 грн.", - прокоментував А.Федоренко.
Окрім цього, з балансу підприємства будуть зняті непрофільні об’єкти. Зокрема, передбачено передати на баланс львівських комунальних підприємств сім гуртожитків підприємства. В оренду комерційним структурам передадуть профілакторій та стадіон, з обов’язковим збереженням профілю діяльності. "Ми з цього нічого не отримаємо, бо є лише балансоутримувачами. Надходження будуть для управління комунального майна. Поки що це на рівні ідеї, реальних пропозицій немає. Але хотілося б, щоб "Львівелектротранс" зберіг за собою частковий вплив на стадіон, бо це єдиний реальних соціальний об’єкт, який є. У нас немає соціального пакету для працівників", - поінформував А.Федоренко