На сьогодні ВАТ «Львівгаз» не має жодних підстав для передачі держмайна (розподільні газопроводи, споруди на них, проектно-кошторисну і виконавчо-технічну документацію, транспортні засоби спеціального призначення) новоствореному підприємству ДП «Нафтогазмережі», а саме нема наказу Міністерства палива та енергетики України. Відповідно, заява п. Пазиняка є безпідставною та провокаційною, такою, що містить елементи наклепу.
Про це ZAXID.NET повідомила прес-секретар ВАТ "Львівгаз" Оксана Ростикус.
За її словами, повідомлення про те, що ВАТ "Львівгаз" може зірвати опалювальний сезон в області, звучать з метою дестабілізації ситуації в газорозподільній галузі Львівщини.
ВАТ "Львівгаз" вже готує звернення до прокуратури Львівської області, МВС та СБУ у Львівській області з проханням перевірити заяви п. Пазиняка щодо їх правдивості та притягнути його до відповідальності за наклеп.
Окрім того, ще два тижні тому ВАТ "Львівгаз" звернулося у прокуратуру Львівської області, МВС та СБУ у Львівській області з заявою про викрадення проектно-кошторисної і виконавчо-технічної документації колишнім начальником Пустомитівської філії ВАТ "Львівгаз" п. Труханом.
Нагадаємо, згідно з Постановою Кабміну від 10 червня цього року, всі газорозподільні мережі державної форми власності, що перебувають у користуванні обласних та міськгазів, будуть повернуті під контроль НАК "Нафтогаз України". Для цього НАК створив дочірнє підприємство "Нафтогазмережі", яке після прийому газових мереж на свій баланс буде займатися постачанням природного газу споживачам України, зокрема Львівщини.
Товариство "Львівгаз" є не лише найстарішим вітчизняним підприємством у своїй галузі, а й одним з найбільших як за рівнем газифікації, так і за обсягами реалізації газу. До складу ВАТ "Львівгаз" входять 21 районне управління з експлуатації газового господарства.
Подача природного газу в розподільчі газопроводи товариства "Львівгаз" здійснюється через 96 газорозподільних станцій.
Внаслідок високого рівня газифікації (близько 80% житлового фонду) Львівщина належить до числа найбільш газифікованих областей України. На даний час у Львівській області природним газом забезпечено 1189 населених пунктів, в тому числі 70 міст та селищ міського типу, 1119 сіл. Рівень газифікації природним газом сільської місцевості – один з найвищих в Україні.
Обсяги споживання природного газу всіма категоріями споживачів в середньому за рік становить 2,3–2,5 млрд м куб, половина з яких використовується населенням. Теплопостачальними підприємствами та промисловими споживачами споживається 40% від загальної кількості газу, поданого в розподільні мережі товариства.