НАК "Нафтогаз України" звинувачує керівництво місцевих органів влади та підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) - боржників у зриві оплати спожитого з початку опалювального сезону 2008-2009 рр. (з 01.10.09) природного газу. Про це ZAXID.NET повідомили у Міністерстві палива та енергетики.
На 15 червня, за даними оперативного моніторингу, заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ, спожитий з 1 жовтня 2008 року становить 3,464 млрд. грн (рівень оплати - 60%).
Найбільшу заборгованість за спожитий за вказаний період природний газ накопичили теплопостачальні підприємства Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Луганської, Запорізької, Одеської, Київської, Черкаської областей, а також АР Крим.
Значними є також борги перед НАК "Нафтогаз України" теплопостачальних підприємств Чернігівської, Полтавської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької, Сумської, Херсонської, Івано-Франківської, Волинської, Кіровоградської, Тернопільської, Закарпатської областей, а також м. Севастополь.
У значній частині регіонів керівники місцевих органів влади й теплопостачальних підприємств не вживають жодних заходів для вирішення проблем розрахунків за теплову енергію та підвищення рівня платежів.
Накопичення підприємствами ТКЕ заборгованості за газ значно ускладнює розрахунки НАК "Нафтогаз України" з ВАТ "Газпром" та підготовку до нового опалювального сезону 2009-2010 рр.
З метою підвищення рівня платежів ДК "Газ України" була вимушена надати доручення Державній інспекції з енергозбереження та регіональним підприємствам з газопостачання та газифікації (облміськгазам) відключити від газопостачання підприємства ТКЕ, яким через значну заборгованість не виділено планові ресурси природного газу.
У підсумку, у багатьох містах заручниками безгосподарності місцевих керівників та тепловиробників стають їх мешканці.
Серед підприємств ТКЕ, яким не виділено планові ресурси природного газу і яких, відповідно, доручено відключити від газопостачання: АЕК "Київенерго" "Кримтеплокомуненерго", "Донецьктеплокомуненерго", "Криворізька теплоцентраль", "Севтеплоенерго", "Полтаватеплоенерго", "Комуненергія" (м. Рівне), "Луцьктеплоенерго", "Уж-тепло", "Тепловоденергія" (Хмельницька обл.), "Дніпротеплоенерго", "Полтаватеплоенерго".
У той же час, спостерігаються позитивні зрушення в проведенні розрахунків таких підприємств, як "Полтаваобленерго", "Ромникомунтеплоенерго", "Енергія" (м. Обухів, Київська обл.,), ВАТ "Сумське машинобудівне НВО ім. М.В. Фрунзе", КТП "Алчевськ ТКЕ", "Тепло" (Конотоп), "Перемишлянитеплокомуненерго" (Львівська обл.), "Ялтинські теплові мережі", "Бориспільтепломережа","Херсонтеплогенерація", "Хмельницьктеплокомуненерго", "Чернівцітеплокомуненерго", "Миргородтеплоенерго" та багато інших. Добитися рівня розрахунків за спожитий газ значно вище середнього по Україні (від 78% до 99%) вдалося саме завдяки низці заходів керівництва місцевих органів влади та підприємств ТКЕ.
НАК "Нафтогаз України" ще раз наголошує, що обмеження населення від гарячого водопостачання в ряді населених пунктів відбувається з вини місцевих органів влади та керівників ТКЕ. Таким чином вони покривають власну нездатність здійснювати ефективне управління підприємствами ТКЕ. Населення міст, які опинилися без гарячої води, може "подякувати" за це своїм керівникам місцевих органів влади і підприємств ТКЕ.