"Народна самооборона" об’єднається з БЮТ та Литвином, якщо Тимошенко перестане публічно брехати?

17:52, 22 вересня 2008

Заступник голови Фракції "Наша Україна - Народна Самооборона" Тарас Стецьків оприлюднив заяву, в якій подав свої пропозиції щодо того, на яких принципах мала б базуватися коаліція трьох парламентських сил - БЮТ, НУНС та Блоку Литвина. Стецьків пропонує в разі створення майбутньої коаліції назвати її "Європейський вибір України" та покласти в основу її діяльності "5 простих, інтегруючих політикум і суспільство принципів", - повідомили ZAXID.NET в прес-службі "Народної самооборони".

Зокрема, серед перелічених принципів:

"1. Безпека країни та національний суверенітет, який має три виміри. У внутрішній політиці зобов’язання учасників коаліції докласти всі зусилля для викорінення корупції з органів влади та суспільного життя. В геополітичному вимірі - безумовне визнання територіальної цілісності і суверенітету України та інших держав. Неухильною кооперацією України в євроатлантичну систему колективної безпеки і, як перший крок, набуття Україною плану дій щодо членства в НАТО. В енергетичному вимірі невідкладне впровадження технологій енергозбереження, диверсифікація енергозабезпечення, створення стратегічних запасів вуглеводнів.

2. Принцип чесної політики, який полягає в публічності обговорення учасниками коаліції усіх проблем, консенсусності прийняття рішень та консолідованого голосування фракцій коаліції. Має бути встановлений мораторій на внесення змін до чинної Конституції цим складом парламенту. І найголовніше, встановлення юридичної відповідальності посадових осіб за публічно висловлену неправду.

3. Принцип економічної модернізації. Він передбачає комплексну урядову політику щодо технологічного переоснащення основних галузей економіки, внутрішню інтеграцію країни через будівництво автобанів та швидкісних поїздів, запровадження ринку землі, прийняття Податкового Кодексу.

4. Принцип європейської інтеграції. Учасники коаліції ставлять собі за мету набуття повноправного членства в ЄС. Як першочергові кроки до цієї мети визначаються: приведення правового поля та технологічних стандартів до практики ЄС, досягнення порогового рівня життя до рівня країн ЄС, угода про вільну торгівлю з ЄС, угода про безвізовий режим з країнами Шенгенської зони.

5. Гуманітарний вимір. Досягнення вищої якості життя людей є головною метою діяльності коаліції. Це означає: сучасну і доступну освіту, масову профілактику серцево-судинних та онкологічних захворювань, ліквідацію епідемії туберкульозу, СНІДу, гепатиту, алкоголізму та наркоманії. Впровадження стандартів здорового способу життя. Нарешті, дієва державна підтримка української мови з жорстким дотриманням прав національних меншин.

Окремим додатком учасники майбутньої коаліції узгоджують текст спільної заяви по російсько-грузинському конфлікту, який в цьому випадку ставав би офіційною позицією українського парламенту. Також сторони в окремому додатку мали б визначити перелік законів, прийнятих під час політичної конфронтації після 2 вересня, які підлягають виправленню, скасуванню чи по відношенню до яких не повинно долатися вето Президента".