"З НАТО не виходять", - посол Франції в НАТО

16:50, 17 червня 2008

Студенти "Львівської Політехніки", спілкуючись сьогодні, 17 червня, із послами Нідерландів, Франції, Латвії, Словенії, Бельгії, Туреччини, Канади, Греції, Польщі, Люксембургу та Болгарії в НАТО, просили розтлумачити поняття "суспільний консенсус щодо наміру вступу в НАТО".

Посол Словенії в НАТО Бозо Церар зазначив: "У вас ще досить низький рівень підтримки вступу України в НАТО. Потрібен суспільний консенсус. Це не означає стовідсоткової підтримки, але має бути підтримка більшості. Коли є суспільна підтримка, новоприйнятій країні легше брати участь у діяльності НАТО".

Посол Бельгії в НАТО Франціскус Ван Дайль з цього приводу додав: "Коли ми приймаємо нову країну до Альянсу, ми маємо бути впевнені, що вона поділяє наш напрям розвитку і наші цінності".

Посол Франції в НАТО Рішар Дюк сказав: "З 1949 року жодна країна не вийшла з НАТО. Це - причина, чому ми вимагаємо, суспільного консенсусу від кандидатів. Заява кандидата про бажання вступити в НАТО несе в собі довгострокові зобов’язання. Таке рішення не повинно залежати від мінливості громадського ставлення: сьогодні підтримуємо, а завтра - ні. Ви повинні будете дотримуватися усіх наших цінностей".

Проте за словами послів, вступ в НАТО дає чимало переваг. "Перша - це безпека. Бельгія протягом своєї історії була окупована всіма іншими країнами Європи. Зараз ми господарі своєї долі значно більше, ніж коли-небудь раніше. Як члени НАТО ми маємо можливість слідкувати за усіма рішеннями, які стосуються нашої безпеки, - ділився досвідом Бельгії її посол в НАТО Франціскус Ван Дайль - Наступна перевага - економічна. Завдяки безпеці, організованої після другої світової війни в НАТО, стало можливим створення Європейського Союзу. Адже безпека - це стабільність, гарантія розвитку економіки. Наша економіка змогла процвітати".

Посол Греції в НАТО Террі Стаматопоулос додав: "Саме завдяки підняттю рівня безпеки в країні, яка стає членом НАТО, приходить стабільність, з’являється сприятливе середовище для інвестицій, розвитку економіки. Тому багато країн стратегічно визначилися, що спершу вони вступають в НАТО, а потім до Європейського Союзу. Тут немає прямої залежності, але багато хто, так робить".