Рада Безпеки ООН скликала екстрене засідання для узгодження позиції про визнання президентом США Дональдом Трампом Єрусалима столицею Ізраїлю, що вже спричинило до протистояння із загиблими і пораненими.
В результаті на зустрічі 8 грудня всі 14 держав-членів не підтримали неоднозначне рішення американського лідера, повідомила «Німецька хвиля».
Разом з тим, Раді Безпеки не вдалося узгодити єдину позицію з цього питання, оскільки США мають право вето. Відтак країни не прийняли ні спільної заяви, ні резолюції.
Представник Єгипту в ООН назвав рішення «небезпечним прецедентом». А дипломати Великобританії, Італії, Швеції і не представленої в Раді Безпеки ООН Німеччини виступили з критикою. Це рішення, на думку представників європейських країн при ООН, «не відповідає резолюціям ООН» і «нічим не допоможе встановленню миру в регіоні».
В свою чергу представниця США Ніки Хейлі в ООН закликала прийняти зміни, «які завжди протікають важко»
Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Він доручив Державному департаменту почати підготовку до переведення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.
За словами прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечена свобода віросповідання для євреїв, християн і мусульман.
Лідер Палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.
Ісламський рух опору (ХАМАС), який контролює Сектор Газа, закликав Палестину до опору і пригрозив «новою інтифадою» (повстанням).
Пізніше в Ізраїлі почалися масові протести. Під час зіткнень жителів палестинських територій з поліцією Ізраїлю постраждали понад 30 людей. Пізніше стало відомо про двох загиблих і сотні поранених палестинців в результаті зіткнень з ізраїльськими військовими.