Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко подякував членам Ради Безпеки ООН за підтримку територіальної цілісності і незалежності України.
«Ми дякуємо членам Ради Безпеки, які беззастережно і без питань підтвердили сильну позицію щодо поваги територіальної цілісності і незалежності України, з огляду на Крим. Звичайно, одна країна не висловила таку позицію», – сказав Єльченко на брифінгу після термінового засідання Ради Безпеки ООН у четвер, 11 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».
Він також розповів, що поставив запитання своєму російському колезі: «Якщо їхні звинувачення щодо подій у відношенні так званої спроби терактів України проти Криму, якби вона дійсно відбулася, де докази, де фото, де відеозапису? Є тільки слова».
Ситуація в Криму загострилася після того, як російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.
Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.
Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.
Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить в окупованому Криму.
Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів». Іншого затриманого звати Андрій Захтей, однак його національність Росія не повідомила.
У четвер, 11 серпня, президент України Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він, зокрема, зобов’язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.