Рада безпеки ООН заборонила Ізраїлю будувати поселення на палестинській території

10:31, 24 грудня 2016

У відповідь на резолюцію Радбезу ООН Ізраїль відмовився виконувати розпорядження ООН, які забороняють будувати нові єврейські поселення на спірних палестинських територіях. Про це йдеться в офіційній заяві уряду Беньяміна Нетаньяху, повідомляє Jerusalem Post.

Як зазначається, у прийнятому в п'ятницю, 23 грудня, Радою безпеки ООН документі містяться вимоги до Ізраїлю і Палестини зробити кроки, спрямовані на запобігання актів насильства щодо цивільних осіб.

Однак у своїй заяві уряд Ізраїлю звинуватив адміністрацію Барака Обами в таємних домовленостях з ООН. «Адміністрація Барака Обами не тільки не захистила Ізраїль, але і домовилася з ООН за його спиною», - повідомляється в заяві.

Між тим, держсекретар США Джон Керрі заявив, що «Сполучені Штати діяли з однією головною метою: зберегти можливість дводержавного рішення, яке протягом десятиліть вважали єдиним способом досягнення справедливого і міцного миру між ізраїльтянами і палестинцями». Він зауважив, що обопільна домовленість – це «єдиний спосіб забезпечити майбутнє Ізраїлю як Єврейської демократичної держави, що живе в світі і безпеки зі своїми сусідами, а також свободи й гідності для палестинського народу».

За словами держсекратаря, це майбутнє знаходиться під загрозою, враховуючи тривалі тероризм, насильство і підбурювання, а кроки щодо розширення поселень були ініційовані заклятими ворогами дводержавного рішення. «Хоча в США і не згодні з усіма аспектами прийнятої резолюції, вона справедливо засуджує насильство, підбурювання і дії щодо розширення поселень, а також закликає обидві сторони зробити конструктивні кроки, щоб припинити нинішні тенденції і просувати перспективи дводержавного рішення», - резюмував Джон Керрі.

Також Рада Безпеки ООН закликала Ізраїль і Палестину докласти зусилля для того, щоб приступити до переговорів з питань, що стосуються визначення остаточного статусу і приналежності оспорюваних ними територій. За ухвалення резолюції №2334 проголосували 14 членів Ради безпеки.