Рада директорів МВФ відзначила поступове оздоровлення української економіки

20:47, 1 серпня 2015

Перший заступник директора-розпорядника і виконуючий обов'язки голови ради директорів МВФ Девід Ліптон заявив, що рада директорів МВФ побачила ознаки оздоровлення економіки України, хоча й відзначила її вразливість.

Про це він сказав під час засідання у п'ятницю, повідомляє «Укрінформ».

«Українська економіка залишається вразливою, проте вже наявні обнадійливі ознаки. Останніми місяцям обмінний курс стабілізувався, депозити у національній валюті зростають, темпи падіння економіки вповільнюються. Подальша поміркована політика і продовження реформ має допомогти економіці вийти з кризи та відновити зростання у майбутньому», - сказав Ліптон.

За його словами, новий український уряд досяг значних успіхів у реформуванні країни, проте попереду ще багато роботи.

Ліптон також висловив бачення МВФ щодо монетарної політики України.

«Збереження відносно жорсткої монетарної політики та збільшення золотовалютних резервів є важливим для підтримання зовнішньої стабільності та стримування інфляційних очікувань. З початком дефляції монетарна політика може бути поступово послаблена для підтримки економічної активності. Скасування адміністративних обмежень на валютному ринку має відбуватися поступово, щойно це стане можливим», - пояснив він.

На думку правління МВФ, ключовим для економічного зростання України є відновлення банківської системи. Девід Ліптон також зазначив, що українська влада визнає необхідність дотримання фіскальної дисципліни для зменшення ризиків та поліпшення ситуації з публічними фінансами.

Водночас Ліптон підтвердив, що Фонд продовжить підтримувати Україну навіть коли вона відмовиться від обслуговування деяких боргів.

«Органи влади та власники держборгу мають продовжувати намагання дійти згоди до наступного перегляду програми. У разі, якщо перемовини з приватними кредиторами зайдуть у глухий кут і Україна визнає, що не може обслуговувати свій борг, Фонд може і далі підтримувати Україну», - зазначив він.

Насамкінець Ліптон підкреслив необхідність боротьби з корупцією в Україні.

Як відомо, у п'ятницю рада директорів МВФ переглянула програму співпраці з Україною та затвердила виділення чергового траншу у розмірі $1,7 млрд.