Не виключено, що разом з суто технічними змінами, які пропонує ЦВК до виборчого законодавства, можуть внести і політичні, наприклад, знизити прохідний бар’єр. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов.
За словами політолога, разом із змінами, які пропонує ЦВК до виборчого законодавства можуть внести зміни щодо бар’єру. "Можуть знизити бар’єр для того, щоб змогли пройти низка союзників Партії регіонів, а тоді це буде не просто технічна міра, а політична. Адже це напряму буде стосуватись майбутньої конфігурації парламенту. А якщо ні, то тоді це будуть суто технічні зміни – затвердять нові округи, заборонять одночасне балотування і низку інших технічних новацій", - цитує.Карасьова УНН.
Він зауважив, що така ситуація не виключена, адже до кінця не зрозуміло, як проводити кампанію і який має бути парламент. "Адже поки виходить, що в парламент проходять Партія регіонів, комуністи, Кличко, "Батьківщина" та "Фронт змін" і Королевська, але більшість - це опозиційні сили", - відзначив експерт.
На уточнююче запитання, якою може бути реакція опозиція на зміни виборчого законодавства, які пропонує ЦВК, В.Карасьов відповів, що ніяких дій з боку опозиції не буде, адже ідеться про технічні зміни. "Якщо обмежаться тими змінами, про які говорить ЦВК, то нічого страшного в цьому немає…А от якщо будуть зміни по бар’єру, то тут можливі пікіровки", - додав він.
Нагадаємо, ЦВК пропонує Верховній Раді внести зміни до закону про вибори. У ЦВК запевняють, що мовиться про низку технічних моментів, які не стосуються політики. Зокрема, йдеться про статтю щодо форму виборчого бюлетеня, в якому рекомендується окрім ім’я та по батькові зазначати і фамілію кандидата. Окрім того, ЦВК пропонує прописати у законі заборону одночасного балотування,яку ухвалив раніше Конституційний суд. А також що стосується закордонних виборчих округів, ЦВК пропонує доповнити закон статтею про підведення підсумків голосування в закордонному виборчому окрузі та надати ці повноваження ЦВК.