Рада не підтримала законопроект про кримінальну відповідальність для «злодіїв в законі»

12:33, 17 травня 2016

Верховна Рада у вівторок, 17 травня, відхилила законопроект, що стосується встановлення кримінальної відповідальності для «злодіїв в законі» і посилення відповідальності за злочини, які були скоєні злочинними угрупованнями, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Відповідний законопроект не набрав достатньо голосів для ухвалення за основу. Депутати також не підтримали пропозицію відправити даний законопроект авторам на доопрацювання.

Законопроект №1188 пропонував доповнити ч. 3 ст. 27 Кримінального кодексу України: Кримінального кодексу, передбачивши, що до числа організаторів злочинних угруповань відносяться особи, які причетні до створення, керівництва і фінансування злочинного угруповання, а також особи, які мають статус «злодія в законі».

Згідно з законопроектом, «злодій в законі» – це особа, яка є організатором і керівником злочинного угрупування, має  достатній авторитет в кримінальному і тюремному середовищі, є активним прихильником кримінального способу життя і моралі, пов’язана зобов’язанням злочинного кодексу поведінки і традиціями кримінального світу.

У свою чергу, злочинне угрупування – це стійке ієрархічне злочинне угрупування, організатором і керівником якого є «злодій в законі».

Законопроект передбачав введення кримінальної відповідальності за створення злочинного угрупування з метою здійснення будь-яких злочинів під керівництвом «злодіїв в законі» на термін від 10 до 15 років або до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

У пояснювальній записці до законопроекту було зазначено, що переважна більшість так званих «злодіїв в законі» приїжджають в Україну з Російської Федерації, Грузії, Вірменії, Азербайджану, де знаходять кримінальний заробіток і впливають на кримінальні процеси.

На відміну від законодавства Грузії та Росії, законодавство України не дозволяє в повній мірі боротися зі «злодіями в законі», оскільки відсутня кримінальна відповідальність за дані дії, і таких осіб в Україні очікує максимум  – примусова депортація.