Рада почала створення Нацагентства із повернення вкрадених активів

14:23, 8 жовтня 2015

Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект про створення Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

За відповідний законопроект №3040 проголосували 237 народних депутатів.

Представляючи в парламенті цей  законопроект міністр юстиції Павло Петренко наголосив, що створення такої агенції надасть можливість якомога швидше виявити активи, отримані шляхом корупції чи у інший злочинний спосіб, за кордоном і повернути їх державі.

Павло Петренко також зазначив, що наразі правоохоронні органи України не мають можливості оперативно виявляти та блокувати злочинні активи за кордоном. 

«ЄС створив на теренах всіх країн-членів органи з пошуку та виявленню активів, здобутими незаконним шляхом, які мають можливіть в оперативному режимі обмінюватись інформацією. Тобто протягом однієї доби, якщо український орган звернеться до такого органу у Франції чи Німеччині, він отримає всю інформацію по особі, по тих компаніях, де вона є бенефеціаром, виявляти майно за кордоном, арештовувати і повертати це майно в  Україну», - пояснив міністр.

Згідно пояснювальної записки, гранична чисельність співробітників агентства не повинна перевищувати 100 осіб, враховуючи працівників територіальних підрозділів у разі їх створення.

«Умови оплати праці фахівців Національного агентства будуть порівнюваними із умовами оплати праці Національного антикорупційного бюро. Посадові оклади працівників Національного агентства визначатимуться Кабінетом Міністрів України», - визначається в документі.

Контроль за діяльністю новоствореного агентства будуть здійснювати через механізми громадської ради, комісії зовнішнього контролю (за аналогією із оцінкою діяльності Національного антикорупційного бюро України) та щорічного оприлюднення детального звіту про роботу Агентства у звітному році.

Додамо, що цей законопроект також входить до пакету законів, необхідних для впровадження безвізового режиму з ЄС, а саме для виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Його ініціював Кабінет міністрів.

Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні Верховна Рада у четвер, 8 жовня, ухвалила у першому читанні законопроекти, які дозволяють арешт і спецконфіскацію майна, в осіб, яких підозрюють у тяжких злочинах.

Зазначимо, що напередодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав народних депутатів України в четвер, 8 жовтня, ухвалити весь пакет законопроектів, необхідних для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом.