Верховна Рада подвоїла фінансування податкової міліції

Раніше президент Володимир Зеленський обіцяв взагалі ліквідувати податкову міліцію

13:14, 5 травня 2020

У квітні Верховна Рада виділила додаткових майже пів мільярда гривень на фінансування Державної фіскальної служби та податкової міліції. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

Журналісти зазначають, що цими виділеними 450 млн грн депутати фактично подвоїли бюджет органу, який команда президента Володимира Зеленського обіцяла ліквідувати.

Натомість, забрали кошти у Бюро фінансованих розслідувань — органу, який мав би замінити податкову міліцію, але створення якого зрештою провалили.

За словами народного депутата від фракції «Голос» і члена бюджетного комітету парламенту Володимира Цабаля сама ДФС зараз збором доходів не займається. Оскільки ДФС мала реформуватись в дві частини, то сенсу збільшувати фінансувати його немає. Але Мінфін відмовився йому пояснювати для чого було збільшено фінансування ДФС.

Податкова міліція — спеціалізований підрозділ Державної фіскальної служби, що займається боротьбою з податковими правопорушеннями та є органом досудового розслідування у справах про ухилення від оподаткування та порушення в бюджетній сфері. Має такі ж повноваження, як і низка інших правоохоронних органів.

Перед виборами речники команди Володимира Зеленського заявили, що з метою боротьби з корупцією планують створити окремий орган для розслідування справ про економічні злочини і подати законопроект про БФР фінансових розслідувань.

Секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив, що створення Бюро фінансових розслідувань президент Володимир Зеленський розглядає як пріоритетне завдання. Бюро буде саме аналітичним, а не силовим центром, покликаним упереджувати вчинення злочинів у фінансовій сфері, зокрема, займатиметься виявленням, припиненням, розкриттям та досудовим розслідуванням злочинів, а також матиме право на ОРД.

На доручення глави держави проект закону про Бюро фінансових розслідувань був унесений до Верховної Ради як невідкладний 30 серпня. Проте, вже 2 жовтня його зняли з розгляду.