Верховна Рада України на вечірньому засіданні у четвер схвалила поправки до державного бюджету за 2014 рік. За відповідний законопроект проголосували 228 народних депутатів.
Фракції Партії регіонів та Компартії України не голосували у повному складі.
Згідно з пояснювальною запискою, граничний дефіцит держбюджету-2014 уряд пропонує скоротити з 71,564 млрд гривень до 68,564 млрд гривень.
При цьому дефіцит загального фонду держбюджету пропонується залишити незмінним на рівні 62,566 млрд гривень, а дефіцит спеціального фонду скоротити з 8,999 млрд гривень до 5,999 млрд гривень.
«Граничний обсяг держборгу на 31 грудня 2014 року Кабмін пропонує збільшити з 585,484 млрд гривень до 664,009 млрд гривень», - йдеться в документі.
Законопроект передбачає зменшення обсягу надання держгарантій в 2014 році з 50 млрд гривень до 25 млрд гривень.
Крім того, документ передбачає введення збору в Пенсійний фонд з операцій купівлі-продажу безготівкової інвалюти і випуск в 2014 році ПДВ-облігацій в рамках відшкодування державою цього податку.
Кабмін також пропонує відмовитися в 2014 році від підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, зафіксувавши їх на нинішньому рівні: прожитковий мінімум - 1176 гривень на місяць, мінімальна зарплата - 1218 гривень на місяць, в погодинному обчисленні - 7,3 гривні/год.
Пропонується встановити додаткові надходження до загального фонду держбюджету: 31,6% надходжень від екологічного податку, надходження від реалізації автомобілів, водного і повітряного транспорту, сільськогосподарської техніки, обладнання, що перебувають на балансі органів держвлади, а також від реалізації державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку.
При цьому Кабмін пропонує відмовитися від збільшення статутного фонду Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», від держпідтримки будівництва вугле- і торфодобувних підприємств та їх технічного переоснащення.
Уряд пропонує збільшити обсяг випуску урядом облігацій внутрішньої держпозики з 11,1 млрд гривень до 33,3 млрд гривень з подальшим придбанням у держвласність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».
Законопроект передбачає скорочення протягом місяця граничної чисельності працівників центральних органів виконавчої влади та місцевих держадміністрацій не менше, ніж на 10%, скорочення кількості легкових автомобілів органів держвлади - не менше ніж на 50%.