Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)" №8521.
За перше читання законопроекту проголосували в четвер 258 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як повідомлялося, урядовий законопроект №8521 передбачає поділ фізичних осіб-підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, на три категорії залежно від залучення найманих працівників, обсягу доходу.
Крім того, уряд пропонує прив'язати ставку єдиного податку до рівня мінімальної заробітної плати (м. з. п.): для доходів до 150 м. з. п. максимальна ставка 10% м. з. п.; для доходів до 1 тис. м. з. п. максимальна ставка 20% м. з. п.
Водночас для фізичних осіб з обсягом доходу до 2 тис. м. з. п. встановлюється відсоткова ставка податку (3% від доходу за умови сплати ПДВ, 5% від доходу - без сплати ПДВ).
Крім того, документ передбачає зобов'язати "спрощенців" реєструватися як платникам податку на додану вартість (ПДВ) у разі надання послуг таким платникам.
Наразі щодо спрощеної системи оподаткування до внесення відповідних змін до Податкового кодексу, який набув чинності з 1 січня 2011 року, продовжує діяти указ президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" №727/98 від 3 липня 1998 року.
Крім того, з 1 квітня 2011 року розділ III Податкового кодексу, який регулює оподаткування прибутку підприємств, зокрема вводить заборону юрособам відносити закупівлі товарів і послуг у "спрощенців"-фізосіб на валові витрати при визначенні об'єкта обкладення податком на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток.