Депутати Верховної Ради прийняла за основу і в цілому урядовий Закон про зміни до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування. Про це інформує УНІАН.
За ухвалення відповідного законопроекту авторства Кабінету міністрів України про внесення змін до прикінцевих положень Бюджетного кодексу України (№6161 від 6 березня) проголосували 260 народних депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів.
Згідно з проектом закону, Міністерство фінансів разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє і до 1 червня 2017 подає на розгляд Кабінету Міністрів України уточнений прогноз Державного бюджету України на 2018 і 2019 роки та проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки, які розглядаються і схвалюються Кабінетом міністрів у двотижневий термін з дня їх подання. Кабінет міністрів подає не пізніше 15 червня 2017 року проект Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки у Верховну Раду України.
У пояснювальній записці зазначено, що такі зміни повинні забезпечити стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та відповідний розподіл обмежених ресурсів; посилити бюджетну дисципліну шляхом визначення і відображення наслідків поточної політики протягом наступних років і забезпечити дотримання лімітів витрат.
Слід зазначити, що 9 березня уряд запропонував парламенту ухвалити проект Закону «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо запровадження середньострокового бюджетного планування)». Наприкінці лютого прем'єр-міністр України Володимир Гройсман попросив парламент відтермінувати строк подачі «Бюджетної резолюції уряду до 2020 року».