Верховна Рада під час позачергового засідання 24 квітня відхилила постанови про скасування голосування за законопроект, що обмежує депутатів у кількості правок, які вони можуть подати до проектів законів.
Скасувати закон, прийнятий 16 квітня, вимагали Олександр Дубінський та Ольга Василевська-Смаглюк з фракції «Слуга народу» і позафракційний Антон Поляков, аргументуючи свою позицію тим, що зміна регламенту законів є антиконституційними та обмежують законотворчість депутатів. Жодна з їхніх постанов не набрала достатньої кількості голосів.
Зауважимо, що скасувати зміни до регламенту також вимагали й інші депутати та фракції, зокрема, Ірина Геращенко від «Європейської солідарності», Тарас Батенко з групи «За майбутнє», Іван Крулько з фракції «Батьківщина» та Максим Бужанський зі «Слуги народу».
Зміни до регламенту для протидії «парламентського спаму» внесли після того, як депутати подали понад 16 тисяч правок до так званого «антиколомойського» закону про регулювання банків, необхідного для отримання допомоги від МВФ. Вони передбачають особливу процедуру розгляду законопроектів, які мають понад 500 правок або більше правок, ніж є пунктів законопроекту, у 5 разів:
- ініціювати спецпроцедуру може не менше, ніж 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до голови парламенту. Рішення про розгляд за спеціальною процедурою приймають 226 голосами;
- процедура означає, що кожна фракція і група може наполягати на розгляді 5 поправок, а депутат – на розгляді однієї неврахованої комітетом поправки;
- після цього профільному комітету дається два дні, щоб підготувати нову порівняльну таблицю;
- під час розгляду законопроекту на подання кожної поправки дається до двох хвилин.
Нагадаємо, що раніше депутати майже два місяці розглядали більше 4 тисяч правок до закону про відкриття ринку землі.