Рада розгляне закон про державний земельний кадастр найближчим часом

16:18, 9 червня 2011

Профільний комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради розглянув і підготував до другого читання законопроект про державний земельний кадастр. Найближчого сесійного тижня документ може надійти на розгляд депутатів Верховної Ради.

Цей закон може бути прийнятий ще у першому півріччі 2011 року, а має набути чинності 1 січня 2012 року. Про це 9 червня під час відеоконференції на тему: «Земельна реформа: проблеми та перспективи» повідомив радник міністра аграрної політики Микола Калюжний.

Перший заступник міністра аграрної політики Микола Безуглий заявив, що Україна сьогодні – єдина країна пострадянського простору, яка не має електронного земельного кадастру. За його словами, це сучасна система обліку, яка дозволяє державним органам влади, місцевим органам самоврядування, громадськості мати доступ до інформації про сільськогосподарську землю в будь-якій частині країни.

«На наш погляд, запровадження кадастру унеможливить спекуляції, оборудки з землею. Кадастр – це перша і головна умова існування прозорого ринку земель», - заявив Микола Безуглий.

За його словами, кадастр працюватиме на самофінансуванні, бо надаватиме послуги за певну плату фізичним і юридичним особам. Розмір плати буде встановлювати держава. Він має бути таким, щоб компенсувати собівартість послуг.

Загалом перший заступник міністра АПК прогнозує: якщо депутати ВР консолідуються, то зняття мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель можливий з 1 січня 2012 року.

За його словами, мораторій можна зняти, коли буде сформована певна законодавча база. Всі основні законопроекти, зокрема про ринок сільськогосподарських земель і про державний земельний кадастр, уже розроблені і подані у Верховну Раду.

«Багато політичних сил розглядають це питання не лише як економічне, але як і політичне. Якщо ідея відродження українського села консолідує усі здорові сил у Верховній Раді, то пакет законопроектів може бути прийнятий уповні уже на початку осінньої сесії. Якщо так, то виконавча гілка буде готова зняти мораторій з  1 січня 2012 року.  Саме таке завдання ставив Президент Віктор Янукович на комітеті економічних реформ», - сказав Микола Безуглий.