Рада внесла євроінтеграційні зміни до Митного тарифу

14:31, 19 вересня 2013

Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм. За закон про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого законом "Про Митний тариф України", проголосували на засіданні парламенту 384 депутати із 412 зареєстрованих у залі.

Як наголошує Інтерфакс-Україна, закон було ухвалено в рамках виконання критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом.

Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік наголосив, що під час підготовки законопроекту до другого читання з його тексту було вилучено положення, що передбачають збільшення повних ставок ввізного мита за всім текстом закону "Про Митний тариф України". Також було вилучено норми про підвищення розмірів ставок ввізного мита на деякі види металобрухту.

Голова комітету наголосив, що в законі залишилися діючі ставки - 5%.

Крім того, з тексту закону вилучено норми про встановлення нульової ставки на полівінілхлорид. В.Хомутиннік зазначив, що з авторами цієї поправки було досягнуто домовленості про підготовку окремого законопроекту, що регулюватиме цю проблему.

Він також повідомив, що під час підготовки до другого читання до законопроекту було подано 29 поправок, комітет урахував дев’ять, 20 - відхилив. Було відхилено ті поправки, які не відповідають вимогам протоколів Світової організації торгівлі.

Голова комітету також розповів, що під час підготовки до другого читання комітет, зокрема, врахував пропозицію про зменшення до нуля ставки ввізного мита на ввезення комплектуючих до залізничних вагонів, які не виробляються в Україні, а також про збільшення ставки ввізного мита на комплектуючі до холодильників, що виробляються в Україні, з 0% до 10%. Хомутиннік наголосив, що цю норму в законопроекті враховано для захисту українського товаровиробника.

Додамо, 5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.

Нагадаємо, що 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу.