Рада ЄС офіційно схвалила обмеження ціни на російську нафту

В Україні таке рішення вважають надто «слабким»

20:30, 3 грудня 2022

Країни Європейського Союзу після тривалих переговорів домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

Обмеження цін на російську нафту набуде чинності 5 грудня 2022 року.

Зазначається, що це «обмежить стрибки цін, спричинені надзвичайними ринковими умовами, та різко скоротить доходи, отримані Росією від нафти після того, як вона розв'язала незаконну агресивну війну проти України».

«Це також послужить стабілізації світових цін на енергоносії за одночасного пом'якшення несприятливих наслідків для енергопостачання третіх країн», – додали в Раді ЄС.

Ціна в 60 доларів за барель буде дещо нижчою за ту ціну, яку платять великі покупці російської нафти, такі як Китай та Індія. Як пише NYT, дипломати вважають, що дані санкцій навряд чи різко скоротять нафтові доходи Росії, які «мають вирішальне значення для військових зусиль» РФ в Україні.

На цих вихідних ЄС розпочне ще один раунд перемовин з метою запровадження нових обмежень щодо російської економіки та російських «ключових осіб».

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн напередодні також підтвердила, що ЄС та країни Великої сімки та інші партнери по всьому світі узгодили впровадження глобального цінового ліміту на нафту морського походження. За її словами, такий крок посилює санкції, зменшуючи російські доходи, а також стабілізує світові енергетичні ринки.

Своєю чергою, рішення Ради ЄС розкритикував президент України Володимир Зеленський За його словами, така ціна «цілком комфортна для бюджету держави-терориста». Про це він заявив у своєму вечірньому відеозверненні 3 грудня.

«Росія вже завдала колосальних збитків усім країнам світу свідомою дестабілізацією енергоринку. А світ ніяк не може наважитися на її справжнє енергетичне роззброєння. Це слабка позиція», – заявив він у своєму вечірньому відеозверненні 3 грудня.

За його словами, у майбутньому все одно доведеться застосовувати сильніші інструменти, проте час буде втрачений.

Зеленський додав, що при нинішніх обмеженнях на нафту російський бюджет отримає на рік близько 100 млрд доларів.

«Ці гроші підуть не тільки на війну й не тільки на подальше спонсорування росією інших, інших терористичних режимів та організацій. Ці гроші підуть і на подальшу дестабілізацію якраз тих країн, які намагаються зараз уникнути серйозних рішень», – пояснив Зеленський.