Рада ЄС прийняла постанову по Україні і не збирається відміняти санкції проти РФ

21:53, 20 жовтня 2014

Рада міністрів закордонних справ Євросоюзу ухвалила в понеділок постанову по ситуації в Україні, в якому немає згадки про можливу зміну санкцій щодо Росії.

Про це у понеділок, 20 жовтня, повідомила «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Ради ЄС.

«Рада із задоволенням відзначила загальне зниження рівня насильства в результаті узгодженого припинення вогню, проте жалкує про численні його порушення і засуджує їх», - йдеться в документі.

Серед позитивних зрушень єврокомісари відмітили початок звільнення заручників, прийняття української Радою законів про амністію і місцеве самоврядування, розгортання місії ОБСЄ, щодо якої країни ЄС підтвердили готовність збільшити фінансову і предметну допомогу.

«Рада ЄС очікує від усіх сторін неухильного і швидкого виконання інших зобов'язань згідно з мінськими документами. Рада міністрів закордонних справ Євросоюзу підкреслила відповідальність Російської Федерації в цьому контексті і закликала вивести всі незаконні збройні формування, озброєння, бійців та найманців, а також забезпечити безпеку українсько-російського кордону під постійним контролем ОБСЄ», - йдеться в постанові.

Європейські міністри очікують однозначних зобов'язань сторін провести вибори до місцевих органів влади в різних частинах Донецької та Луганської областей «у повній відповідності з українським законодавством та міжнародними стандартами, як це передбачено Мінським протоколом і тимчасовим законом про місцеве самоврядування».

Рада ЄС також закликала уряд України запросити на ці вибори міжнародних спостерігачів, а всі сторони – забезпечити їм безперешкодний доступ та безпечні умови для роботи.

Проведення президентських і парламентських виборів, призначених самопроголошеними «керівниками» у Луганській та Донецькій областях, суперечитиме духу і букві Мінського протоколу. У документі вказано, що ЄС їх не визнає.

ЄС закликає також всі сторони забезпечити безпечний і безперешкодний доступ до місця аварії малазійського лайнера, щоб відновити розслідування і завершити репатріацію ще знаходяться там останків та особистих речей загиблих.

Окрім того зазначається, що Рада ЄС стурбована загостренням гуманітарної ситуації на сході України і нагадує про гуманітарну допомогу, яку Брюссель та країни ЄС надали постраждалому населенню: вона склала вже €63 млн.

«ЄС і країни-члени готові збільшити допомогу населенню завдяки додатковому фінансуванню, адресною і скоординованою матеріальною допомогою. Рада визнає важливість посилення координації (допомоги) між членами ЄС і з іншими міжнародними партнерами», - йдеться в документі.

Рада ЄС також підтримала зусилля Єврокомісії, спрямовані на якнайшвидше укладення тимчасової угоди про відновлення поставок газу з Росії в Україну на основі результатів останньої тристоронньої зустрічі.

Міністри закликали уряд України продовжувати реформу енергетичної галузі, особливо структурну перебудову газового сектора.

У постанові також підтверджується невизнання Європейським Союзом приєднання Криму і Севастополя до Росії, а також не визнаються проведені там 14 вересня, вибори.