Рада заборонила державним органам бути засновниками та співзасновниками друкованих ЗМІ

11:34, 24 листопада 2015

Верховна Рада України ухвалила закон згідно з яким органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Відповідний проект закону №1123 у першому читанні за основу і в цілому підтримали 260 нардепів

Проект закону визначає способи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, надання державної підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

Документ встановлює загальну мету діяльності реформованої державної та комунальної преси - поширення об'єктивної інформації в інтересах громадян України. Законопроект встановлює правила співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування і заснованими ними друкованими засобами масової інформації.

Інфографік Об'єднання «Самопоміч»

Законом вводиться поняття «офіційні друковані видання». Встановлюється, що засновниками офіційних друкованих видань можуть бути центральні органи державної влади. Такі видання вносяться центральним органом виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері державної реєстрації друкованих ЗМІ, до державного реєстру друкованих ЗМІ та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.

Відповідно до документу, в офіційних друкованих виданнях забороняється розміщувати рекламу або будь-яку іншу інформацію, обов'язковість опублікування якої не передбачено законодавством. Фінансування видатків на підготовку, випуск і розповсюдження офіційних друкованих видань здійснюється за рахунок і в межах коштів, що передбачаються для утримання відповідних центральних органів виконавчої влади.

Крім того, проектом закону визначається, що закони України, постанови ВРУ, укази та розпорядження президента, постанови та розпорядження Кабінету міністрів України, постанови Верховного Суду, рішення та висновки Конституційного Суду, рішення органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти публікуються в офіційних друкованих виданнях. У друкованих ЗМІ можуть публікуватися офіційні документи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інша публічна інформація відповідно до законодавства України і на засадах, передбачених укладеною між такими органами та редакціями друкованих ЗМІ угодою.

Дія закону не поширюється на майно редакцій друкованих ЗМІ, заснованих органами держвлади, іншими держорганами та органами місцевого самоврядування.

Закон вступає в силу з 1 січня 2016 року.