Рада звернулась до ОБСЄ щодо звіту, який ігнорує незаконність виборів у Криму 2016 року

11:51, 23 лютого 2017

Верховна Рада заявила про неприпустимість ігнорування незаконності голосування в анексованому Криму під час виборів до Державної Думи РФ 2016 року у звіті Організації з безпеки й співпраці в Європі та Бюро демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ). Відповідну постанову №5687 підтримали 239 депутатів, пише «Українська правда».

Рішенням парламенту затверджено звернення Верховної Ради «Про остаточний звіт ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації 2016 року».

У зверненні, зокрема, сказано, що український парламент вважає нелегітимними вибори до Держдуми Росії, бо вони пройшли з «грубим порушенням основних принципів і норм міжнародного права, зокрема у сфері громадянства».

«Відсутність в остаточному звіті місії спостереження ОБСЄ/БДІПЛ належної правової оцінки голосування на виборах до Державної Думи Російської Федерації, зокрема на тимчасово окупованій території України, є несправедливим і стосовно громадян Російської Федерації, які мають право на проведення вільних і чесних виборів», – вважає Верховна Рада.

Парламентарі припускають, що Росія може використати такий звіт ОБСЄ/БДІПЛ для легітимізації своїх дій на території України, «що ускладнить ключове для ОБСЄ завдання з виправлення порушень та відновлення поваги до принципів Гельсінського заключного акта, зокрема поваги до суверенітету і територіальної цілісності та забезпечення недоторканності кордонів».

Верховна Рада нагадує, що Крим анексовано, громадян Криму примусили отримати громадянство РФ і безпідставно включили до списку виборців на виборах до Держдуми Росії, тож ці списки було сфальсифіковано, а вибори проведено юридично недолуго.

«Звертаємося до країн-членів ОБСЄ з проханням підтримати звернення до ОБСЄ/БДІПЛ щодо необхідності негайно розробити нову методику підготовки звітів, яка б включала оцінку ситуації, пов’язаної із окупацією частини території України Російською Федерацією», – йдеться у постанові.

Нагадаємо, Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини раніше заявляло, що не буде відправляти спостерігачів для моніторингу виборів в Державну думу Російської Федерації на території окупованого Росією Криму. Керівник місії Ян Петерсен стверджував, що «місія працює в інтересах усіх 57 країн-учасниць ОБСЄ», і рішення про відправлення спостерігачів у Крим «було прийняте, виходячи з цієї обставини».