Напередодні виборів Нацрада з питань телебачення та радіомовлення перетворюється на інститут перерозподілу частот на користь лояльних владі структур, заявила нардеп від УДАРу Ірина Геращенко.
Про це повідомляє "Телекритика".
За її словами, Національна рада має намір віддати частоту 107,2 МГц у Львові новоствореній компанії ТОВ "Комунікаційне агентство "Сума технологій" ("Радіо Блік"), яку лобіюють в інтересах медіахолдингу Сергія Курченка.
За її словами, два дні поспіль "Нацрада не може прийняти рішення щодо визначення переможців конкурсу на радіочастоти і замість того, щоб розвивати національні радіостанції України, хоче віддати частоти у Львові тільки-но створеній, невідомій компанії ТОВ "Комунікаційне агентство "Сума технологій" ("Радіо Блік")".
"Цю компанію також лобіює для холдингу Курченка один з віце-прем'єрів уряду Азарова", - зазначила Геращенко.
Також вона наголосила, що опозиція занепокоєна перерозподілом медіаринку, який "відбувається задля формування лояльних до влади ЗМІ, придушення незалежних медіа та фактичній зачистці напередодні президентських виборів медійного простору".
Це, на її думку, серйозно вплине на перебіг виборчої кампанії.
20 листопада Нацрада розпочала визначати переможців конкурсу на вільні частоти, який був оголошений 24 липня.
Зокрема, регулятор підвів підсумки телевізійного конкурсу та визначив переможців на радіочастоти у Криму.
Однак згодом голова Нацради Володимир Манжосов оголосив перерву, після якої було вирішено перенести голосування за переможців на наступний день 21 листопада, однак і тоді засідання не відбулось.
Про причини перенесення засідання члени Нацради громадськість та пресу не інформували.
Зазначимо, на частоту 107,2 МГц у Львові претендують вісім компаній: Українська корпорація "Телебачення і радіомовлення "ЮТАР", Київ ("KISS FM"); ТОВ "Престайм.Ком.Юа", Львів ("Вголос"); ТОВ - ТРК "МІСТ ТБ", Львів ("Радіо ZIK"); КП Державна студія "Калуське міське телебачення", Калуш Івано-Франківської обл. ("КМТ"); НРКУ, Київ (програма УР-1, "Українське радіо"); ТОВ "Контакт-інформ", Київ ("Український формат", ліцензіат Національної ради з іншою програмною концепцією); Львівська ОДТРК, Львів ("Львівське радіо") та ТОВ "Комунікаційне агентство "Сума технологій", Київ ("Радіо Блік").