Радіофоби змусили «Київстар» демонтувати базову станцію в одному з районів Києва

Її раніше встановили на вимогу інших мешканців цього ж району, які скаржились на погану якість зв'язку

17:05, 26 січня 2018

Жителі київського району Осокорки змусили «Київстар» демонтувати базову станцію на одній з вулиць через страх перед випромінювання. При цьому, як пише видання ITC, оператор встановлював її на вимогу інших мешканців мікрорайону, де через щільну висотну забудову постійно спостерігаються проблеми з мобільним зв'язком.

Як повідомили у прес-службі компанії, незважаючи на дані ВООЗ, знаходяться люди, які виявляють радіофобію, виступають проти установлення БС і вчиняють дії, які можна кваліфікувати як незаконне перешкоджання господарській діяльності. «Однак ми вирішили не ескалувати ситуацію і знайти інші варіанти для посилення зв'язку в цьому мікрорайоні», - заявив мобільний оператор.

Активістів не зупинив ні цей факт, ні те, що в Україні діють одні з найсуворіших норм гранично допустимого рівня електромагнітного випромінювання - 2,5 мкВт/см2, тоді як в Європі - 100 мкВт/см2, а в США - 1000 мкВт/см2. Крім цього, згадані ВООЗ дослідження не підтвердили вплив випромінювання базових станцій на здоров'я людини або на навколишнє середовище.

Це не перший випадок, коли люди, які ігнорують наукові дослідження про відсутність шкоди радіовипромінювання, домагаються свого. Торік Міністерство охорони здоров'я України схвалило підвищення норми гранично допустимого рівня електромагнітного випромінювання в Україні.

Минулі обмеження були прийняті ще 1996 року і, за мірками сучасних європейських норм, є занадто суворими, що негативно позначиться на швидкості впровадження 4G в Україні. Як зазначається, чим менша потужність базової станції, тим більшу їхню кількість потрібно для покриття однієї й тієї самої території. Проте через судовий позов активістів Міністерство охорони здоров'я України було змушене призупинити своє рішення на невизначений термін і зобов'язало операторів зменшити потужність базових станцій.