Радник Путіна охарактеризував Євромайдан як шизофренію

20:29, 30 грудня 2013

Радник президента Росії Сергій Глазьєв у своїй статті, опублікованій у виданні National Interest, порівняв Євромайдан в Україні з шизофренією.

«Якщо говорити мовою психологів, Євромайдан можна охарактеризувати як шизофренію, коли викривлене сприйняття дійсності спричинило численні проблеми. У центрі цього – патологічна взаємодія всіх сторін конфлікту: опозиції, влади, великого бізнесу, європейських посадовців і політиків та їхніх російських і американських колег», – написав Глазьєв.

За словами радника Путіна, «реальність угоди про асоціацію не має нічого спільного з тією версією, мрією, яку пропонують її прихильникам в Україні». Сергій Глазьєв стверджує, що ця реальність, про яку він пише, не означає для українців покращення рівня життя або «нові права у Європі», пише Радіо Свобода.

«Проект угоди про асоціацію, про який говорять лідери Євромайдану, є потенційним тягарем нових зобов’язань для України, а саме: зобов’язання виконувати європейські директиви щодо торговельної політики, технологічного й антимонопольного регулювання, ветеринарного і фітосанітарного контролю, субсидій і державних закупівель, прав інтелектуальної власності, а також зобов’язання слідувати у фарватері європейської закордонної політики», – написав Сергій Глазьєв і додав, що «у разі підписання угоди про асоціацію з ЄС Україна ставить себе під європейську юрисдикцію і фактично перетворюється на колонію».

«Українські політики, які борються за таку «привілею», позиціонують себе як націоналісти, присягаються щодо недоторканості суверенітету України і декларують неможливість зробити Україну підконтрольною наднаціональному органу. Водночас вони також демонструють настирливу готовність на блюдці подати цей суверенітет Єврокомісії, про директиви якої вони нічого не говорять», – йдеться у статті Глазьєва у National Interest.

Радник Путіна також посилається на дані соціологічних опитувань населення України, які, за його словами, свідчать, що «відсоток людей, які бажають вступити у Митний союз із Росією, досі перевищує кількість охочих інтегруватися з ЄС». Хто провів ці соціологічні опитування, Глазьєв не уточнює.

Раніше в МЗС України повідомили, що мають намір після новорічних свят відновити з ЄС переговори щодо угоди про асоціацію.

21 листопада Кабмін розпорядився призупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Невдоволені таким рішення уряду українці вийшли на акції протесту. 29 листопада на Вільнюському саміті Віктор Янукович таки не підписав угоду про асоціацію.

12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив жорсткі дії української влади і підтримав Євромайдан.