Радник Путіна розповів про мільйони українців, які хочуть в МС

11:16, 21 серпня 2013

Українська промисловість "пов’язана з Росією тисячами зв’язків", а тому мільйони працюючих у промисловості українців хочуть вступу в Митний союз, переконаний радник президента Росії Сергій Глазьєв.

«Це ракетобудівники, суднобудівники, хіміки, металурги, і особливо селяни і виробники харчової промисловості, продукція якої ніде, крім як у Росії, не затребувана», - зазначив Глазьєв в інтерв'ю виданн ю "Вести".

За його словами, за останні три роки він провів в Україні сотні різних зустрічей і конференцій, і бачив одностайну підтримку людей, пов'язаних з реальним виробництвом і господарством.

Натомість, на переконання радника Путіна, не хочуть вступу у Митний союз «численні політологи та експерти, які протягом 20 років годуються на європейських і американських грантах».
«Вони на гроші замовників виконують певну політичну задачу. Крім того, за роки помаранчевого психозу з'явилося ціле покоління дипломатів і бюрократів, які за своїми ідеологічними пристрастям відпрацьовують антиросійське замовлення. Це люди - далекі від економіки і реального життя, не знають по-справжньому історію своєї країни, відірвані від духовних традицій і, по суті, заангажовані», - вважає Глазьєв.

За його словами, масштаб ангажованості, який присутній в Києві, створює ефект, що нібито вся Україна не хоче вступу в Митний союз.

«Коли я слухаю міністра закордонних справ, який говорить, що вся Україна за європейський вибір, то не зрозумію, про яку країну він говорить. Адже соціологічні опитування українських соціологічних служб говорять про інше: 35% громадян вважають за краще Європейський Союз і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, хочуть, це якийсь болючий самообман», - додав радник президента Росії.

Нагадаємо, у червні Фонд «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» і соціологічна служба Центру Разумкова оприлюднили результати соціологічного опитування, за результатами якого 42% українців вважають, що вступ до Європейського Союзу має бути головним інтеграційним напрямом України. У той же час за вступ України до Митного союзу виступає 31% населення, а 13,5% вважають, що Україні не варто приєднуватися ні до ЄС, ні до МС.

Угоду про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі планується підписати у листопаді цього року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Росія ж намагається переконати Україну вступити в Митний союз і вдається до різних заходів тиску, останніми з яких є блокування українських товарів на російському кордоні. Ускладнення митного оформлення вантажів Глазьев раніше назвав "разовою акцією", але у разі підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилене.

Раніше Сергій Глазьєв назвав самогубством прагнення України підписати угоду про асоціацію з ЄС.