Ракета Vega з українським двигуном вивела на орбіту метеорологічний апарат Aeolus

Апарат допоможе поліпшити якість прогнозів погоди

23 серпня

Європейське космічне агентство 23 серпня запустило ракету-носій Vega з двигуном РД-843 виробництва «Південмашу» для виведення на орбіту метеорологічного апарату Aeolus, повідомило Державне космічне агентство України.

«23 серпня 2018 року о 00:20 за київським часом з космодрому Куру у французькій Гвіані здійснено успішний запуск європейської ракети-носія легкого класу Vega», – йдеться в повідомленні.

Ракета-носій вивела на сонячно-синхронну земну орбіту висотою близько 320 км метеорологічний космічний апарат Aeolus Європейського космічного агентства вагою 1 357 кг. Він оснащений лазерною системою, яка розроблена для вимірювання профілю вітру в глобальних масштабах з космосу. Отримана з космічного апарата інформація дозволить поліпшити якість прогнозу погоди, допомагатиме довгостроковим дослідженням клімату.

Цей запуск став дванадцятим у рамках програми Vega і першим у 2018 році. Всього за 6 років роботи Vega вивела на орбіту 27 супутників для 20 замовників з усього світу.

Маршовий двигун РД-843 4-го ступеня ракети-носія розробило державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля», а виготовив його «Південмаш».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині