На що сподіватися, коли про овець турбуються вовки?
Мабуть, ніхто так рано і з такою проникливістю не скарикатурував суть комуністичного режиму, як Джордж Орвелл, якого тодішня влада самого підозрювала в надмірній симпатії до лівих ідей, водночас заплющуючи очі на злочини, що творилися під червоними прапорами на шостій частині суходолу. Його твори почали видаватися в нас пізно. Український переклад памфлету Animal Farm мав назву «Ферма «Рай для тварин»».
Наприкінці цього тижня буквально кілька газет опублікувало матеріали до теми, начебто й не такої актуальної, як пристрасті довкола базування Чорноморського флоту РФ. Нашій старій-новій владі – геть у дусі Орвелла – вдалося «чорноморською оборудкою» і задекларований нею ж «позаблоковий статус» продемонструвати, і ціну на газ «знизити», від чого «Україна» вже незабаром – хто б сумнівався? – «процвітатиме, ввійшовши в двадцятку найрозвиненіших держав».
У нашому парламенті давно вже є не звичайна і навіть не конституційна, а приголомшлива більшість у 386 голосів, адже саме стільки «народних обранців» проголосувало за проект «Трудового кодексу України», яким передбачається збільшення тривалості робочого дня до 12 годин, викидання працівника з роботи за організацію страйку, звільнення без погодження з профкомом, впровадження інституту «правильних» і «неправильних» профспілок та інші подібні новації.
Колишній «лідер профспілок України» розчулюється на телекамеру, мовляв, уперше за історію незалежної України відбудеться парад працеємців. Мабуть, з нагоди прийняття проекту «Трудового кодексу». Візьмуть участь у цьому дійстві і силоміць зігнані школярі – такого й справді років 20 уже не було!
Втім, чого іншого можна сподіватися, коли турботою про овець займаються вовки?
Зі святом!